Koleno a meniskus - účinná pomoc při bolesti

20. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16496

Za 35 let rozvoje a terapeutické praxe Roland Liebscher-Bracht a Dr. Med Petra Brachtová vyvinuli jedinečnou, účinnou metodu proti bolesti kolenou.

V této knize se dozvíte, jak bolesti kolenou v mnoha případech vznikají a proč běžné terapie často trvale nepomáhají, jak je možné, že díky metodě Liebschera a Brachtové máte opravdovou šanci se bolestí konečně zbavit, jak se pomocí speciálně vymyšlených cviků Liebschera a Brachtové, vhodnými fasciálními masážemi a léčebnou osteopresurou můžete sami úspěšně léčit, jak časté bolesti kolenou účinně omezíte a zůstanete bez bolesti až do vysokého věku.

10 KROKŮ K OPTIMÁLNÍMU CVIČEBNÍMU PROGRAMU Vyzkoušejte postupně všechny uvedené techniky. Zaznamenejte si, jak se během každé z nich a po ní cítíte. Začněte svůj program cviky a aplikacemi, které jsou pro vás snadné a uleví vám od bolesti hned na začátku. Pravidelně cvičit šest dní v týdnu. Nejlepší je používat všechny tři techniky denně. Doporučujeme cvičit ráno a večer provádět masáž a osteopresuru. Propojte terapii s ranní (vstávání, koupání...) a večerní rutinou (sledování televize, povídání...). Pokud to budete dodržovat čtrnáct dní, stane se i cvičení rutinou a bude pro vás stále snazší. Začněte se spíše kratším programem, který určitě dodržíte. Pokud jej nedokážete plnit pravidelně, okamžitě jej snižte. Omezte svůj ranní program na 15, maximálně 20 minut. Je to pro vás příliš dlouhá doba? Začněte s pěti minutami! Lepší je cvičit kratší dobu a pravidelně než dlouho a nepravidelně. Pokud vám čas nestačí na celý program, cvičte polovinu z něj vždy tři dny nebo třetinu ve dvou dnech. Experimentujte s různými denními postupy (přestávka na oběd, změna místa atd.). S rostoucí flexibilitou zkoušejte náročnější varianty – a těšte se ze svých pokroků.