Legendární „Motýlek“ se Stevenem McQueenem bude k dostání i na Blu-Ray

Redakce Luxus.cz
13. Listopad 2017
Film Motýlek, v originále Papillon, je francouzsko-americké drama, které pojednává o kasaři Henri Charriereovi. Je natočen podle životopisné knihy samotného Henriho Charriera, který svůj příběh napsal až ve 62 letech. Text vydalo nakladatelství bez úprav a kniha se stala okamžitě bestsellerem.

V hlavní roli hraje oblíbený Steve McQueen, který je jakožto "Motýlek" na začátku 20. století v Paříži obviněn a odsouzen za vraždu pasáka. Spolu s dalšími stovkami odsouzenců se ocitá v tropickém pekle Francouzské Guayany, aby si zde odpykal svůj trest. Navzdory varování ze strany věznice, že každý pokus o útěk je tvrdě postihován, se Motýlek neustále snaží utéct. Jediným přítelem je mu odsouzený padělatel Luis Dega (Dustin Hoffman). Společně zažívají příkoří a drastické tresty po dlouhou řadu let, aby nakonec jen jeden z nich dokázal to, co před ním nikdo jiný.

Steve McQueen byl za tuto roli nominován na nejlepšího dramatického herce na Goldes Globes (1974), Jerry Goldsmith na Academy Awards v oboru dramatická hudba. Od 29. listopadu jej bude společnost Bioscop prodávat i ve formátu Blu-Ray.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor