Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů

Soňa Hlaváčová
08. Srpen 2019

Karlovarský filmový festival přivítal děti z dětských domovů, které po celý týden poznávaly originální atmosféru tohoto festivalu. Vyhlášený Bagel Lounge podpořil projekt Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance a odehrála se také autogramiáda ArteFondu Jiřího Mádla.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary patří mezi nejprestižnější filmové festivaly ve střední a východní Evropě, řadí se do stejné skupiny jako festivaly v Cannes, Berlíně či Benátkách. Každý rok představí více než 200 filmů z celého světa a uvítá slavné herce a filmové tvůrce.

Dětem z dětských domovů festival daroval 8 Festival Passů, které si mezi sebou děti prostřídaly a mohly si tak užít kouzlo festivalu, navštívit vybrané filmové projekce, potkat známé osobnosti a vychutnat dobré jídlo a pití.

Podporu dětem z dětských domovů poskytl oblíbený podnik Bagel Lounge, který v pátek 5.7. umožnil autogramiádu ArteFondu Jiřího Mádla. Kromě focení tento herec, režisér a scénárista děti seznámil se svými projekty, zejména pak se svým dobročinným fondem nazvaným ArteFond.

Prostředky ArteFondu jsou určeny na rozvoj umělecky nadaných dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Cílem je pak rozvoj těchto talentů, jejich odborné vedení a podpora ve studiu uměleckých škol i uměleckých zájmových činností. Konto spravuje společnost yourchance.

Yourchance o.p.s. prosazuje změny ve výuce finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti u dětí základních a středních škol. Projekt Začni správně pak pomáhá dětem, aby se po odchodu z dětských domovů postavily na vlastní nohy a byly schopni žít plnohodnotný život. Těmto dětem poskytují pomoc při hledání práce, bydlení, řešení finančních situacích a v oblastech osobního rozvoje. Dále realizují mentoringový program pro děti z dětských domovů a udělují prestižní ocenění Bílá vrána, jehož letošní vítěz bude znám v říjnu.