MINI navrhlo exkluzivní automobil, jehož dražbou oslaví královskou svatbu

Redakce
15. Květen 2018
Výrobci značky MINI se rozhodli, že spojí významný den života dvou mladých lidí s pomocí nemocným HIV. A aby to nebyl jen tak nějaký pár, rozhodli se oslavit svatbu prince Harryho a Meghan Markleové. Pro tuto příležitost vznikl speciální model MINI, který bude po sňatku předán Asociaci dětských pacientů nakažených virem HIV (CHIVA), která ho poté vydraží.

„Jakožto ikonická britská automobilka s téměř 60letou historií ve velké Británii jsme nesmírně potěšeni, že se tímto unikátním charitativním darem můžeme podílet na královské svatbě,“ vysvětluje Oliver Heilmer, šéfdesignér MINI. „Designový tým MINI vytvořil pro tuto příležitost jedinečný hatchback MINI. Jeho unikátně navržená grafika střechy je kombinována s individuálně navrženými a na 3D tiskárně vytisknutými prvky interiéru a exteriéru a také se speciálním prošíváním sedadel. Díky tomu na světě neexistuje další podobné MINI.“

Exteriér tohoto výjimečného automobilu je lakován speciální bílou barvou Crystal White. Na první pohled zaujme černý pruh okolo vozu, který se vyznačuje matně stříbrnou barvou s modrým nádechem. Zadní světla jsou zdobena grafikou britské vlajky, střecha má vícebarevné lakování.

Grafika střechy se vyznačuje vícevrstevnými, ručně aplikovanými vzory a kombinuje prvky vlajky prince Harryho a Meghan Markleové – britskou a americkou vlajku. Boky vozu jsou zdobeny iniciály M a H se srdcem a prstýnky. A další moderní prvek – po otevření vozu je na zem vedle dveří řidiče a spolujezdce promítán nápis „Just Married“. Interiér je čalouněn šedou kůží Statellite Grey. Palubní deska je ozdobená křestními jmény nevěsty a ženicha a samozřejmě i datem svatby. Svatební den se uskuteční 19. května 2018.

BMW