s MICHELLE A.DALLAIRD O POTŘEBÁCH PLETI A JEJÍ HYDRATACI

Rozhovor napsala redakce
11. Listopad 2015
O péči o pleť v zimním období toho bylo napsáno mnoho. S nastupujícími chladnými dny se téma stalo znov aktuální. „Podle mých zkušeností se nám mění pokožka mimojiné i podle počasí, proto si myslím, že toto lze v případě potřeby vyřešit změnou konkrétního gelu či gel-krému,“ říká Michelle A. D’Allaird, kosmetická expertka značky ARTISTRY a ředitelka amerického Aesthetic Science Institute.
Otázka
Jste zakladatelkou a ředitelkou Aesthetic Science Institute. Co vás vedlo k tomu otevřít vzdělávací centrum takového typu?
Odpověď

Odmala jsem ráda druhým pomáhala a předávala informace. Líbilo se mi někomu pomáhat, učit, vzdělávat. A k tomu mám rádu krásu. Tak jsme si ve své dospělosti chtěla splnit sen a svou vášeň pro vzdělávání a krásu jsem takto začlenila do svého života.

Otázka
Kde jste získala zkušenosti v oblasti péče o pleť?
Odpověď

Před založením institutu jsme se oblasti péče o pleť věnovala osm let, a šest let z toho jsme již působila jako konzultantka. Kromě jiného jsme ale pracovala i na pozici ředitelky Beaux visages centra pro péči o pleť.

Otázka
Je pro vás důležitý úspěch?
Odpověď

Dosažení úspěchu je velmi individuální a každý si pod tím představuje něco jiného. Pro mne úspěch znamená dosažení cíle bez ohledu na překážky, které mi stojí v cestě a to je pro mne velmi důležité a povzbudivé zároveň.
Otázka
Proč je ARTISTRY tak výjimečná značka péče o pleť?
Odpověď

Než jsem začala spolupracovat s ARTISTRY, pracovala jsem pro řadu dalších značek kosmetiky. Nyní mohu jednoznačně říci, že rozdíl a důvod, proč je ARTISTRY skutečně výjimečná značka, jsou ingredience a způsob jejich zpracování. Nikde jinde jsem neviděla tak propracovaný systém zpracování přírodních surovin a ingrediencí.
Otázka
Používá značka ARTISTRY ingredience exkluzivně?
Odpověď

Určitě ano, je jich celá řada. Můžeme hovořit například o minerálech z himalájské růžové soli, která je sice běžně dostupná, ale pouze ARTISTRY ji používá pro kosmetické účely. Nebo o výtažku z myrty s názvem LifeSirt, který používáme pro výrobu ARTISTRY Youth Xtend. Unikátní je také složka Cardiolipin v řadě Luxury, jež stimuluje energii kožních buněk, a pomáhá tak obnovit pulzující atribut mládí a zdraví, kterého časem přirozeně ubývá. Některé přírodní složky pochází z našich farem NUTRILITE, takže tyto značky jdou v oblasti přírodních ingrediencí ruku v ruce.
Otázka
V České republice jste uvedli v září řadu ARTISTRY Hydra-V. Kde vidíte pozici této řady mezi ostatními produktovými řadami ARTISTRY?
Odpověď

To je velmi častá otázka. V jistém smyslu Hydra-V zastřešuje všechny ostatní produkty ARTISTRY. Hydra-V může mít přínos doslova pro kohokoli, je vhodná pro jakýkoli druh pleti, protože dehydratací pleti může trpět naprosto každý bez ohledu na to, kde žije, jak je starý, zda je to muž či žena, nebo jakou má pleť. To je fenomenální, zkrátka neexistuje nikdo, kdo by neměl z této řady nějaký benefit. Zároveň je to řada, která je velice vhodná pro lidi, kteří nemají zatím vůbec žádnou zkušenost s péčí o pleť.
Otázka
O hydrataci slyšíme neustále – z reklam, z televize a časopisů. Proč je tak důležitá?
Odpověď

To je velmi složitá otázka a vždy, když na ni odpovídám, snažím se to co nejvíce zjednodušit. Tedy představte si, že budete delší čas bez vody. Vaše tělo bude vyčerpané, přestane fungovat. To stejné se děje s pletí. Můžete být delší dobu bez potravy, ale vodu nutně potřebujete. Zároveň tady hraje roli spousta faktorů dnešní doby, jako je klimatizace, opalování, stres, strava, používání léků, zkrátka životní styl jako celek. To vše má zásadní vliv na hydrataci a dehydrataci pleti.
Otázka
Řada Hydra –V je inspirovaná objevem akvaporinů. Tento objev získal Nobelovu cenu. Co akvaporiny přinesly nového v oblasti péče o pokožku?
Odpověď

Jedná se o zcela převratný objev. Myslím si, že v oblasti kosmetiky a péče o pleť není jednoduché objevit něco nového. Objev akvaporinů je něco, co změnilo pojem hydratace od základu. Zjednodušeně řečeno, jedná se o vodní kanálky, které propojují buňky, a kterými putuje velmi organizovaně voda. Dlouho jsme si mysleli, že buňky vodu zkrátka absorbují. Nyní víme, že právě kvůli tomu, aby byla zachována hydratace pleti, putuje voda těmito kanálky. Objev akvaporinů tento názor zcela změnil a zmanenal pro produkty v oblasti hydratace obrovský převrat.
Otázka
Co doporučujete lidem, kteří chtějí začít více pečovat o svoji pleť?
Odpověď

Základem je čištění pleti a právě hydratace. Platí to pro muže i ženy. A odtud, pokud chcete, můžete jít dál například k séru či očním krémům. Samozřejmostí je ochrana proti slunci, pokud je to potřeba vzhledem k počasí a klimatu.
Otázka
Hydratace pleti je velmi často diskutovaná v zimní péči. Je bezpečné používat v zimních měsících výrobky na hydrataci pleti, nehrozí nějaké nepříjemné následky?
Odpověď

Je zajímavé, že tuto otázku často zodpovídám v evropských zemích. Rozhodně je to ale mýtus, roční období nemá žádný vliv na to, zda pleť hydratovat, či nikoli. Hydratační přípravky můžeme používat v létě i v zimě. Například v rámci Hydra-V je několik různých gelů a gel-krémů, které jsou určené pro různé druhy pleti. Podle mých zkušeností se nám mění pokožka mimojiné i podle počasí, proto si myslím, že toto lze v případě potřeby vyřešit právě změnou konkrétního gelu či gel-krému, ostatní výrobky můžeme používat celoročně.
Otázka
Máte pro zimní období nějaká zvláštní doporučení, jak pečovat o pleť?
Odpověď

Myslím, že lidé často zapomínají na věci, které by si běžně v létě uvědomili. Například používání slunečního krému je velmi důležité, zejména pokud se chceme delší dobu pohybovat venku v přírodě. Rozhodně bych doporučovala také hydratační gel či krém. A pokud je někdo skutečně hodně citlivý na zimu, lze si jednoduše tvář proti nepřízni počasí co nejvíce zakrýt. Vím, že to nevypadá hezky, ale je to velmi účinné a vyhnete se nepříjemným přechodům mezi teplým a chladným prostředím.
Otázka
Pokud teď odhlédneme od zimy, na jaké konkrétní složky a účinné látky je vhodné se při výběru kosmetiky vždy zaměřit?
Odpověď

Myslím, že je vhodné se soustředit na vitaminy A, C a E. Je to kombinace, kterou můžeme vidět v mnoha produktech, protože má komplexní vliv na mnoho procesů v pokožce. Navíc pomáhají udržovat naši pleť pevnou, s mladým vzhledem. Jsou taky velmi důležité kvůli ochraně pleti proti vlivům prostředí, ve kterém žijeme, a proti zhoubným volným radikálům.
Otázka
Pokud teď odhlédneme od zimy, na jaké konkrétní složky a účinné látky je vhodné se při výběru kosmetiky vždy zaměřit?
Odpověď

Myslím, že je vhodné se soustředit na vitaminy A, C a E. Je to kombinace, kterou můžeme vidět v mnoha produktech, protože má komplexní vliv na mnoho procesů v pokožce. Navíc pomáhají udržovat naši pleť pevnou, s mladým vzhledem. Jsou taky velmi důležité kvůli ochraně pleti proti vlivům prostředí, ve kterém žijeme, a proti zhoubným volným radikálům.
Děkujeme za rozhovor

AMWAY

Firemní články

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže