Slavná značka Burberry ve spolupráci na kolekci se Supreme

02. Září 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25877

Burberry a Supreme spolupracovali na nové kolekci. Supreme zahájilo svou činnost na Manhattanu v roce 1994 a je zaměřeno na městské „skejťáky, punkery a hip-hopové hlavy“.  Rozvíjející se v instituci v centru města, nejvyšší styl a autentičnost.” O více než 25 let později se značka globálně rozšířila a spolupracovala s umělci, fotografy, designéry, hudebníky, filmaři a spisovateli, kteří přispěli k její identitě a postoji. 

Začátky Burberry nemohly být kontrastnější. Společnost založil 21letý Thomas Burberry v roce 1856, první obchod byl otevřen v Basingstoke, Hampshire. V roce 1879 Thomas vynalezl Gabardine, pevnou, hustě tkanou látku, kterou nosili polárníci Roald Amusden a Ernest Shackleton.

Slavný vzor „Burberry Check“ byl vytvořen ve 20. letech 20. století a od té doby se módní dům stal jednou z nejikoničtějších luxusních značek Spojeného království. Mezi položky uvedené v připravované řadě patří ragbyové košile, nafukovací bundy, trenčkoty, mikiny s kapucí, trička, a dokonce i džínové šortky.

Spolupráce mezi značkami Supreme a Burberry byla oznámena 10. března 2022!

Galerie