Spolupráce yourchance o.p.s se školami na indonéském ostrově

28. Září 2019
Čtenost článku je: 14586 [?]

V neděli 22. září byla v prostorách pražské Paralelní Polis slavnostně pokřtěna kniha podnikatelky, spisovatelky a ředitelky společnosti yourchance o. p. s. Jany Merunkové, nazvanou „Mise Lombok“. Autorka v knize poutavě vypráví své zážitky z mise na indonéském ostrově Lombok, při které společně se svou kamarádkou, pedagožkou Ing. Zuzanou Chlumskou, vyučovaly finanční gramotnost v tamní škole KINTARI. Položily tak základy dlouhodobé spolupráci s Indonéskou republikou v oblasti vzdělávání.

Křtu knížky se zúčastnila řada příznivců yourchance o. p. s., a svou přítomností potěšili také zástupci Velvyslanectví Indonéské republiky v Praze v čele s paní Prairie Maharwati. Ta vyjádřila svou radost z uskutečnění vzdělávací mise Lombok a jejím realizátorkám popřála mnoho zdaru při pokračovaní finančního vzdělávání indonéské populace.

„Indonésie je překrásná země s obrovským potenciálem! Jde o čtvrtou nejlidnatější zemi světa. Setkávali jsme se tam s neskutečně milými lidmi, kteří přestože žijí velice skromně a v chudobě, mají své srdce na dlani a během našeho pobytu k nám byli velmi pohostinní,“ poukázala Jana Merunková. Společnost yourchance má více než desetiletou zkušenost s rozvojem finanční gramotnosti na českých školách a v dětských domovech. „Před časem se nám naskytla příležitost podpořit vzdělávání na indonéském ostrově Lombok. S radostí jsme tuto výzvu přijaly, a s kolegyní jsme se na Lombok vydaly zmapovat, jaká je tamní úroveň vzdělanosti a v jakých podmínkách vůbec výuka probíhá. Uspořádaly jsme kurzy finanční gramotnosti, kde nás moc potěšilo, že přestože se naše přednášky konaly v době tamních prázdnin, děti na ně chodily se zájmem a předem se na ně těšily. Mají obrovskou motivaci studovat. Uvědomují si totiž, že to je cesta k lepšímu životu,“ uvedla autorka knížky.

Z ostrova Lombok se školitelky vrátily s několika přísliby. Jsou jimi: realizace on-line školení učitelů škol KINTARI, vybudování veřejné knihovny na ostrově Lombok a hlavně opětovné školení ve finanční gramotnosti in natura přímo na ostrově Lombok 20. června 2020. 

Ve vizi yourchance je věta: „Přednášíme v zahraničí, jezdíme po celém světě a sdílíme své zkušenosti.“ Mise Lombok je jedním z důkazů, že yourchance svou vizi naplňuje.

O yourchance o.p.s.

yourchance o.p.s. prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých, opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy. Zaměřuje se především na rozvoj schopností učitelů vyučovat finanční gramotnost tak, aby ze škol odcházela mladá generace, která má pevně zakotvené principy zdravého finančního rozhodování a připravuje pro to také metodickou podporu. Důležitou oblastí, na kterou zaměřuje yourchance o.p.s. svou pozornost, je podpora mladých lidí pocházejících z dětských domovů a pěstounské péče.

yourchance o.p.s.

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Firemní články

Ceny Bílá vrána 2020 udělované společností yourchance znají vítěze
Yourchance: Konference V nejvyšším zájmu dítěte
Proběhla odborná konference o výuce finanční gramotnosti na školách
Den finanční gramotnosti opět nabídnul unikátní příležitost zamyslet se nad svými financemi
Chechták pomáhá – investice se společenským přesahem
Projekt Finanční gramotnost do škol vzdělává mladou generaci prostřednictvím školních panelů ÁMOS vision
Dáváte práci mladým z dětských domovů? Staňte se Bílou vránou!
Proběhne slavnostní zahájení veřejné sbírky na podporu rozvoje finanční gramotnosti v ČR
Česko se letos opět připojí ke Global Money Week, který pomáhá zvyšovat finanční gramotnost
Spolupráce yourchance o.p.s se školami na indonéském ostrově
Den finanční gramotnosti vyzývá k správným finančním návykům
Mezinárodní filmový festival a karlovarský Bagel Lounge podpořily děti z dětských domovů
tým Yourchance Na Žofíně se konal již 4. Dobročinný ples yourchance
Zleva Gabriela Křivánková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s. Libuše Houdová, ředitelka dětského domova Vysoká Pec, Jana Merunková, ředitelka yourchance o.p.s. a David Macek, výkonný ředitel Nadace DRFG yourchance o.p.s. předala ocenění Bílá vrána a vyzdvihla úspěchy mladých lidí z dětských domovů
o.p.s. yourchance vytvořila pro Český rozhlas seriál „9 mýtů o financích“
Šance talentům... yourchance spravuje ArteFond Jiřího Mádla
Zahájení plesu se zhostil taneční pár Michal Kladrubský a Helena Březinová 3. dobročinný ples yourchance podpořil projekty Začni správně a Finanční gramotnost do škol
Žofín bude 21. února hostit třetí ročník dobročinného plesu yourchance
Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ
Křest knihy Hejno bílých vran aneb normálně žít DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE V SÁLE BOCCACCIO GRAND HOTELU BOHEMIA
OVLÁDNĚTE SVÉ FINANCE A VYHRAJTE ZAJÍMAVÉ CENY
DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE O.P.S.
POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE POZVÁNKA NA DOBROČINNÝ PLES YOURCHANCE
KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ KDYŽ NEVÍŠ KAM PLOUT, NENÍ TI ŽÁDNÝ VÍTR DOBRÝ
CELONÁRODNÍ OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ A JEJICH ZAMĚSTNAVATELE
MICHAL DUDA – SVOU ŠANCI JSEM VYUŽIL
PORTÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST DO ŠKOL VYHLAŠUJE 1. ROČNÍK SOUTĚŽE „ROZPOČTI SI TO!“ PRO 1. ST. ZŠ
HEJNO BÍLÝCH VRAN ANEB KDYŽ OPUSTÍTE DĚCÁK: NOVÁ KNIHA OD YOURCHANCE O.P.S.
YOURCHANCE O.P.S. SLAVÍ 3. NAROZENINY
JANA MERUNKOVÁ, ODBORNÝ GARANT YOURCHANCE O.P.S.

Rozhovory

yourchance o.p.s.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže