NEWS & ARTICLES

Známe vítěze sklářské ceny podporující mladé studenty – „Cena Ludwiga Mosera“

ARTICLE BY
Kristýna Šabatková: šperkovnice Mooa

I letos sklárna Moser podporovala mladé studenty, když pořádala – již po sedmé v pořadí - soutěž „Cena Ludwiga Mosera“. Vítězkou se stala studentka Glassschool (Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru) Kristýna Šabatková. Studentka tuto cenu vyhrála svým návrhem šperkovnice Mooa. Na ní zaujala odbornou porotu variabilita a svěží design funkčně zajímavého doplňku reflektujícího produkční možnosti sklárny Moser.

Lenka Herbová: vázy Lolyloup

Za návrh váz a svítidel Lolyloup získala čestné uznání Lenka Herbová ze SUPŠ sklářské v Železném Brodě. Její jemná kolekce broušených váz určených pro jeden květ a svítidla navozující tu pravou romantickou atmosféru využívají typické barevné škály skloviny Moser.

Porota soutěže 2017

Sklárna Moser podporuje mladou generaci již více než sto padesát let. Již syn zakladatele sklárny, Leo Moser, udržoval pravidelné kontakty s řadou škol uměleckoprůmyslového směru jak doma, tak v zahraničí. Novou soutěž "Cena Ludwiga Moser" pro talentované studenty sklářských a uměleckých škol vyhlásila sklárna Moser včele s uměleckým ředitelem Lukášem Jabůrkem v roce 2011.

Anabel Ecker: Pure (vítězný návrh z roku 2015, letošní rok se tento návrh stal součástí výroční kolekce 2017)

Vítěz získá výhrou v soutěži stáž ve sklárně Moser. Jeho díla jsou prezentována na mezinárodních veletrzích a ta nejúspěšnější zařazena do výrobního programu sklárny. Sklárně Moser pak spolupráce s mladými, talentovanými umělci přináší nekonvenční pohled na soudobý design.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

MOSER
224211293
pha-prikopy@moser-glass.com
Na Příkopě 12, Praha

Firemní články

Official Press Release

MOSER - NOVÁ KOLEKCE 2012

1.4.2012

Jedinečné tajemství moserovských barev, dokonalá zručnost mistrů sklářů a brusičů, originální nápady známých sklářských výtvarníků a designérů, to vše výrazně spojuje nové kolekce dekorativního a nápojového skla, které vám v roce 2012 přinášíme.

Official Press Release

POZVÁNKA NA VÝSTAVU LUKÁŠE JABŮRKA "MEZI UMĚNÍM A ŘEMESLEM"

15.10.2014

Dovolujeme si vás pozvat do jedinečné umělecké galerie Moser na Staroměstském náměstí. Právě zde máte možnost zhlédnout jedinečnou výstavu.

Official Press Release

MOSER PŘEDSTAVIL NA VÝSTAVĚ V PAŘÍŽI ČESKÉ SKLÁŘSKÉ UMĚNÍ

16.1.2013

V Paříži se ve dnech 18. - 22. ledna konal významný mezinárodní veletrh designu Maison et Objet. Na veletrhu sklárna Moser představila svou novou uměleckou kolekci, která je názornou ukázkou tradiční snahy této značky uplatňovat své mistrné sklářské techniky a udávat směr v soudobých trendech sklářské tvorby.

Official Press Release

MOSER: NÁPOJOVÝ SOUBOR MARIE TEREZIE 10620

11.2.2013

V roce 1913 sklárna Moser představila poprvé svůj legendární soubor s názvem Marie Terezie, který je cenným dokladem uměleckých a řemeslných schopností mistrů sklárny.

Official Press Release

MOSER VYTVOŘIL KŘIŠŤÁLOVÁ APARTMÁ V PRAŽSKÉM HOTELU MANDARIN ORIENTAL

21.2.2013

Hotel Mandarin Oriental Praha nově nabízí hotelová apartmá vytvořená pro nejnáročnější návštěvníky. Dvě značková křišťálová apartmá Moser, umístěná v barokním křídle hotelu, vynikají nejen svou velkorysou rozlohou a originálními architektonickými prvky, ale i okázalou atmosférou.

Official Press Release

TAJNÁ RECEPTURA UNIKÁTNÍCH BAREV SKLÁRNY MOSER

15.3.2013

Tajemství výroby nenapodobitelných moserovských barev spočívá v kombinaci těch nejkvalitnějších surovin, které se taví s příměsí vzácných zemin a oxidů kovů. Moserovské barvy vychází z barev drahokamů a vyznačují se specifickými odstíny.

Official Press Release

LUKÁŠ JABŮREK ZE SKLÁRNY MOSER ZVÍTĚZIL NA CZECH GRAND DESIGN

20.3.2013

Lukáš Jabůrek, umělecký ředitel sklárny Moser a její výtvarník, zaznamenal v sobotu 16. března 2013 velký úspěch. Akademie designu ČR udílela již posedmé v pražském Stavovském divadle prestižní Ceny Czech Grand Design, přičemž jednou z kategorií byla i Cena veřejnosti.

Official Press Release

LUKÁŠ JABŮREK: VEDOUCÍ DESIGNOVÉHO STŘEDISKA STUDIA MOSER

24.3.2013

Lukáš Jabůrek - sklářský výtvarník, umělecký ředitel sklárny Moser, vedoucí designového a vývojového střediska Studia Moser. V březnu 2013 získal za svůj design váz Hruška a Kolorit prestižní Cenu Czech Grand Design.
Jak jste se dostal ke sklářství?

Official Press Release

VÝSTAVA CZECH GLASS MASTERS V UMĚLECKÉ GALERII MOSER PRAHA

4.4.2013

V umělecké galerii Moser probíhá výstava děl osmnácti sklářských výtvarníků Czech Glass Masters. Můžete zde vidět nejzdařilejší díla, která umělci vytvořili ve sklárně Moser v posledních letech i nejvýznamnější autorská díla z jejich vlastních ateliérů.

Official Press Release

VÝSTAVA ZUŠLECHTĚNÝ ŽIVEL V GALERII MOSER

22.4.2013

Přijďte si prohlédnout nadčasovou skleněnou architekturu, důmyslnou optiku a vybrané variace barev uměleckých děl tvůrčího studia IRDS.

Official Press Release

MOSER NA PORCELÁNOVÝCH SLAVNOSTECH V KARLOVÝCH VARECH

30.4.2013

Srdečně vás zveme k návštěvě oblíbených Porcelánových slavností, které se konají od 3. - 4. května 2013 v prostorách Grandhotelu Pupp.

Official Press Release

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SKLÁRNY MOSER, 18. KVĚTNA 2013 OD 8 DO 15 HODIN

15.5.2013

Nahlédněte do křišťálového světa sklárny Moser.
HLAVNÍ HOST: LEONA MACHÁLKOVÁ
VYSTOUPENÍ A AUTOGRAMIÁDA VE 13 HODIN

Official Press Release

KAREL SCHWARZENBERG POCTIL SVOU NÁVŠTĚVOU PRODEJNÍ GALERII MOSER V PRAZE

20.5.2013

V pátek 10. května 2013 navštívil prodejní galerii Moser Na Příkopě první místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky, pan Karel Schwarzenberg.

Official Press Release

PREZENTACE KOLEKCÍ MOSER VE SVĚTOVÝCH METROPOLÍCH

28.5.2013

V jarních měsících se uskutečnily prezentace kolekcí Design Moser 2013 na výstavách Table Top v New Yorku a „Moser a Míšeň | Kultura stolování“ v Moskvě, v největším obchodním domě v Rusku v Gumu.

Official Press Release

PRAŽSKÁ PRODEJNÍ GALERIE MOSER UVÍTALA ZPĚVAČKU PINK

13.6.2013

V rámci pražské části svého evropského koncertního turné navštívila několikanásobná držitelka cen Grammy, zpěvačka a skladatelka Pink, prodejní galerii Moser v Praze, Na Příkopě. Prodejní personál byl velmi mile překvapen, jak skromná a velice příjemná světová megastar byla.

Official Press Release

KARLOVARSKÁ SKLÁRNA MOSER PROMĚŇUJE SVÉ OKOLÍ

19.7.2013

Sklárna Moser proměnila své okolí, aby tak ještě více zatraktivnila oblíbené prohlídky muzea a sklářské hutě v Karlových Varech.

Official Press Release

KŘIŠŤÁLOVÉ GLÓBY Z PRODUKCE SKLÁRNY MOSER PRO HVĚZDY MFF V KARLOVÝCH VARECH

30.7.2013

John Travolta převzal z rukou prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Jiřího Bartošky, Křišťálový glóbus Moser za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Při přebírání křišťálové ceny poděkoval za přijetí i ocenění své práce. „Díky, mám vás rád, díky, že tady mohu být, a díky, pane Bartoško.

Official Press Release

MOSER ZVE NA PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI V KARLOVÝCH VARECH, 6. - 8.9. 2013

2.9.2013

Sklárny Moser zvou k návštěvě oblíbených Porcelánových slavností, které se konají od 6. - 8. září 2013 v prostorách před Grandhotelem Pupp. Slavnostní sál GH Pupp je každoročně prostřen proslulými moserovskými nápojovými soupravami.

Official Press Release

MOSER OTEVŘEL NOVOU PRODEJNÍ GALERII DOM FARFORA V OBCHODNÍM CENTRU "VREMENA GODA" V MOSKVĚ

16.9.2013

Butik "Dom Farfora" na Kutuzovské třídě v Moskvě se stal v pořadí již sedmým v síti multibrandových prodejen Dom Farfora v Moskvě.

Official Press Release

CENA LUDWIGA MOSERA 2013

3.10.2013

Soutěž pro mladé sklářské talenty „Cena Ludwiga Mosera“, kterou již třetím rokem vyhlašuje sklárna Moser, podporuje získávání praktických zkušeností a samostatnou tvorbu nastupující sklářské generace.

Official Press Release

SVÁTEK DESIGNU V GALERII MOSER V PRAZE

7.10.2013

Součástí 15. ročníku mezinárodní přehlídky českých i světových novinek z oblasti designu je tradičně sklárna Moser. Ve dnech 7. – 13.

Official Press Release

MOSER ZVE NA VÝSTAVU "KŘEHKOST ZROZENÁ OHNĚM" DESIGNÉRA JIŘÍHO ŠUHÁJKA

16.10.2013

Milovníky dobrého designu jistě potěší výstava „Křehkost zrozená ohněm“ Jiřího Šuhájka v umělecké galerii Moser v Praze, Staroměstské náměstí 603/15. Je zde vystavena ucelená tvorba toho nejlepšího, co designér vytvořil. Výstava potrvá do 31. prosince 2013.

Official Press Release

VÝSTAVA KŘIŠŤÁLU MOSER V TCHAJWANSKÉM TAIPEI

4.11.2013

Velkolepá výstava s názvem „Nekonečný třpyt v oslňující záři“ započala téměř měsíční prezentaci uměleckých děl sklárny Moser v metropoli Tchaj-wanu, Taipeii. Tchajwanští zákazníci jsou tradičně vášnivými sběrateli uměleckých předmětů, mezi něž křišťál Moser bezpochyby patří.

Official Press Release

MOSER: NÁPOJOVÝ SOUBOR OPTIC 30140

10.12.2013

Ikonický soubor podle designu Lukáše Jabůrka, který vznikl v loňském roce, letos získal další doplňky prostřeného stolu. Okouzlující lehkost křišťálového souboru Optic je dána optickým efektem prostupujícího světla, tento hravý efekt podporují zářivé moserovské barvy, ve kterých je soubor také vyráběn.

Official Press Release

SKLO JE DEFINITIVNÍ: DECHBEROUCÍ VÝSTAVA V GALERII MOSER

30.1.2014

V Umělecké galerii Moser na pražském Staroměstském náměstí se koná výstava akademického malíře Vladimíra Jelínka s názvem Sklo je definitivní.

Official Press Release

VICTORIA BECKHAM A SPIKE JONZE OCENILI KŘIŠŤÁLOVOU MONUMENTÁLNÍ VÁZU FIORENTE MOSER

28.2.2014

Dokonale vybroušený květ, více než 80 cm vysoká, ručně foukaná a lepená váza Fiorente, byla 15. ledna 2014 v San Francisku vyhlášena vítězem prestižní soutěže „Wallpaper Design Award 2014“ v kategorii „Best transparency“. Tuto prestižní soutěž vyhlašuje magazín „Wallpaper“ věnující se designu, cestování, módě a životnímu stylu. 

Official Press Release

MOSER BAR, NADČASOVÁ MODERNÍ KOLEKCE SLAVÍ 80. VÝROČÍ OD SVÉHO VZNIKU

26.3.2014

„U příležitosti 80. výročí souboru Bar jsme se zamýšleli, jakým způsobem ozdobit novým kabátem v podstatě již dokonalé dílo. Proto jsme se zaměřili z klasického brusu na moderní broušený motiv leštěných kamenů, což jsou vlastně různě velké čočky, které se navzájem propojují a tvoří reliéfní strukturu. 

Official Press Release

MOSER TVŮRCEM KŘIŠŤÁLOVÝCH GLÓBŮ PRO 49. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FILMOVÉHO FESTIVALU

7.5.2014

Na věhlasný Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech vyrábí ručně křišťálové glóby sklárna Moser.  Činí tomu tak již více než 10 let. Glóby vznikají zcela unikátním způsobem výroby, který je poměrně složitý, protože se sestává z desítek operací.

Official Press Release

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SKLÁRNY MOSER 17. 5. 2014

9.5.2014

Nevíte, co s volným víkendem? Tak to vás srdečně zveme na jednu výjimečnou akci SKLÁRNY MOSER. K této zcela unikátní příležitosti dojde k slavnostnímu otevření nové prodejní galerie a kavárny Moser. Podívat se tak můžete na zcela nové a moderní prostory.

Official Press Release

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SKLÁRNY MOSER 17. 5. 2014

10.5.2014

Nevíte, co s volným víkendem? Tak to vás srdečně zveme na jednu výjimečnou akci SKLÁRNY MOSER. K této zcela unikátní příležitosti dojde k slavnostnímu otevření nové prodejní galerie a kavárny Moser. Podívat se tak můžete na zcela nové a moderní prostory. 

Official Press Release

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SKLÁRNY MOSER 17. 5. 2014

16.5.2014

Nevíte, co s volným víkendem? Máme pro vás tip na jednu zcela výjimečnou akci SKLÁRNY MOSER. Dne 17. 5. 2014 tato sklárna otevře dveře všem svým zákazníkům, nadšencům a fanouškům. V rámci tohoto Dne otevřených dveří dojde k slavnostnímu otevření nové prodejní galerie a kavárny Moser. 

Official Press Release

ŠAMPAŇSKÉ MOËT S UNIKÁTNÍM PODSTAVCEM MOSER POMÁHÁ I LETOS

20.5.2014

Proslulá značka šampaňského Moët & Chandon  je dlouhodobě spojováno se světem filmu i s červeným kobercem. Popravdě se jeho spojitost s filmem datuje až do roku 1930, kdy se objevoval jako součást elegantních večírků slavných herců, hereček, producentů a režisérů.

Official Press Release

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ GALERIE A NÁVŠTĚVNICKÉHO CENTRA V KARLOVÝCH VARECH

15.7.2014

Nedávno Moser pořádal zcela nevšední slavnostní večer ve jménu „Tajemství zrození krásy“, v jehož rámci si mohli hosté prohlédnout nové zrekonstruované prostory sklárny Moser. Modernizací prošla prodejní galerie, návštěvnické centrum a nově byla otevřena kavárna CAFÉ MOSER.
 

Official Press Release

MOSER – MAISON ET OBJET V PAŘÍŽI 2014

3.9.2014

Dovolte nám, abychom vás pozvali na jedinečnou akci – Maison et Objet Maison & Objet představuje mezinárodní setkání profesionálních umělců. Akce se bude konat ve dnech 5. – 9. 9. 2014 v Paříži.

Official Press Release

UMĚLECKÁ GALERIE MOSER OTEVŘELA DALŠÍ VÝSTAVU Z CYKLU "ČESKÁ SKLÁŘSKÁ ŠKOLA SE PŘEDSTAVUJE"

17.2.2015

Od 6. února je v umělecké galerii Moser k vidění další výstava ze seriálu „Česká sklářská škola se představuje“. Tentokrát se představuje Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov.

Official Press Release

VELIKONOCE VE SKLÁRNĚ MOSER

25.3.2015

Nevíte, co s volným časem o Velikonocích? Máme pro Vás tip. Navštivte sklárnu Moser o velikonoční sobotě a zažijete podmanivou atmosféru jara.

Official Press Release

LE ISOLE DEI TESORI - OSTROVY POKLADŮ

23.4.2015

Do Milána v dubnu na veletrh designu, Salone del Mobile, sklárna Moser přijela s osobitou instalací “Ostrovy pokladů”. Můžete si být jisti, že se jednalo o něco výjimečného, krásného, cenného a snadnou cestou nedosažitelného.

Official Press Release

MISTŘI SKLÁRNY MOSER VÁM PŘEDVEDOU SVÉ UMĚNÍ

27.4.2015

Sklárna Moser bezmála 160 let uchovává a dále rozvíjí ruční zpracování křišťálu té nejvyšší kvality a jedinečného designu. Po dva květnové dny vám představí to nejcennější, co vlastní, a to je umělecké řemeslo.

Official Press Release

MISTŘI ZE SKLÁRNY MOSER VÁM PŘEDVEDOU SVÉ UMĚNÍ PŘÍMO V CENTRU PRAHY

30.4.2015

O několik dní později, kdy mistři skláři ze sklárny Moser na nároží ulice Celetná předváděli své rytecké umění, dojde k další unikátní akci.

Official Press Release

NOVÁ KOLEKCE "DESIGN MOSER 2015" ÚSPĚŠNĚ PŘEDSTAVENA DOMA

2.6.2015

V pondělí 25. května 2015 zažilo centrum Prahy vskutku nevídanou událost. Pasáž Černá růže a celý prostor před prodejní galerií Moser Na Příkopě se proměnil v malou sklárnu.

MOSER NA PŘEHLÍDCE DESIGNBLOK 2015

15.10.2015

Průmyslový palác ožije již za několik dní jednou z nejvýznamnějších přehlídek současného designu ve střední Evropě – Designblok 2015.
Představí se zde mimo jiné také sklárna Moser, která s letošním tématem „Svoboda“, neměla žádný problém. Se sklárnou Moser a s celým sklářským světem je totiž svoboda neodmyslitelně spjata.

VYTVOŘTE SI ORIGINÁLNÍ DÁREK V GALERII MOSER

6.11.2015

Navštivte prodejní galerii Moser v termínech uvedených níže a odejděte s originálním dárkem. Na výrobky, které zde v tyto dny zakoupíte, vám mistr rytec přímo na místě vyryje monogram či jméno obdarovaného. Křišťálové dílo se tak stane nádherným třeba vánočním dárečkem pro osobu vám blízkou.

SKLÁRNA MOSER PŘIPRAVUJE KOLEKCI PRO PŘÍŠTÍ ROK

10.12.2015

Přinášíme vám k Vánocům malou ochutnávku toho, co vám budoucí rok přinese značka Moser. Tato společnost s dlouholetou tradicí je zárukou vysoké kvality a precizního řemeslného zpracování.

SVÁTEČNÍ STOLOVÁNÍ VE JMÉNU ZNAČKY MOSER

15.12.2015

Domácí stolování má dlouholetou tradici a je třeba ji ctít alespoň o svátcích. Připravte si krásný večer díky pěkně prostřenému stolu. Slavnostní tabule vykouzlí u vás doma nezapomenutelnou atmosféru.

KŘIŠŤÁLOVÁ TOUHA BOŘIT HRANICE KOLEKCE „DESIGN MOSER 2016“

15.4.2016

"Za náročnou prací sklářských mistrů, brusičů i rytců a sklářských výtvarníků nestojí jen nová krásná díla, ale i nové příběhy o touze bořit hranice, neobyčejné fantazii a dřině, jež se v každém díle odrážejí a dodávají mu vlastní vnitřní rozměr." Lukáš Jabůrek, umělecký ředitel sklárny Moser

CENY PRO MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL V KARLOVÝCH VARECH VZNIKAJÍ VE SKLÁRNĚ MOSER

30.5.2016

Z Karlových Varů si lze odvézt kromě filmových zážitků i ty designové, ty jsou samozřejmě určeny pouze pro vyvolené. V minulosti si tuto překrásnou trofej odnesli například Helen Mirren, Susan Sarandon, John Malkovich, Robert Redford a další. Pověst křišťálového skla karlovarské firmy Moser má ve světě svůj zvuk.

Letošní trofej Czech Masters pochází ze skláren Moser

10.8.2016

Již za několik dní se koná již třetí ročník D+D REAL Czech Masters. Turnaj, který je součástí European Tour, nabídne jak zajímavé startovní pole, tak novou trofej pro vítěze, kterou vyrobila dílna Moser.

Moser obhájil prvenství nejluxusnější značky v ČR

16.9.2016

Podle nejnovějšího průzkumu Ogilvy & Mather mezi šéfy marketingu významných firem působících na českém trhu je jako nejluxusnější česká značka v České republice vnímán MOSER stejně jako v předešlé studii publikované před dvěma lety.

Milan Knížák: Artilerie

Předaukční výstavy a aukce s názvem „Křehká síla skla“ se zúčastní také sklárna Moser

11.10.2016

Ve čtvrtek 20. října se bude v Praze konat mimořádná událost – aukce uměleckých praví těch nejlepších českých sklářských výtvarníků. Aukce s názvem „Křehká síla skla“ začne od 19 hodin v prostorách SOHO restaurace, která leží na Podolském nábřeží 1 v Praze 4.

Nevíte, čím udělat partnerovi pod stromečkem radost? Obdarujte ho whisky kolekcí od Moseru!

21.10.2016

Umělecké křišťálové sklo se ve sklárně Moser ručně vyrábí již téměř 160 let. Každý výrobek je tím víc specifický, čím víc se odlišuje od podobných výrobků na trhu. A čím že jsou produktu od Moseru tak jedinečné?

Moser je tvůrcem první České ceny za architekturu

11.11.2016

Česká komora architektů letos vůbec poprvé udělovala Českou cenu za architekturu. Sklárna Moser byla oslovena, aby pro ni ceny vyrobila. Slavnostní galavečer, v rámci něhož byly ceny předány, se konal 7. listopadu v prostoru pro nové umění – Jatka 78. Autorem designu cen je Lukáš Jabůrek.

Věnujte svým blízkým dar s ukrytou duší ze sklárny Moser

15.12.2016

Ve sklárně Moser vnímají krásu stvořenou přírodou, která je pro nás zdrojem životní energie a věčnou inspirací. Vnímají ale také krásu vytvářenou lidmi. Takřka sto šedesát let celé generace mistrů sklárny Moser vkládají do křišťálu své představy o kráse a dokonalosti.

Moser oslaví 16O. výročí unikátní výstavou

11.1.2017

Proslulá sklářská společnost Moser slaví v letošním roce 160 let od svého založení. Při této příležitosti připravila unikátní výroční kolekci Moser 2017, která je průřezem skvostů inspirovaných její bohatou stošedesátiletou historií. Obdivovatelům tuto kolekci představí velkolepou výstavou v Obecním domě, která bude probíhat od 9. února.

Prožijte "Příběh křišťálu Moser" v pražském Obecním domě

16.2.2017

Od 9. února do 22. března se v Obecním domě v Praze koná unikátní výstava oslavující 160 let křišťálové krásy.

Příběh skleněného klenotu vypráví nová kniha Moser 1857 - 2017

3.5.2017

V dubnu vychází unikátní publikace, která mapuje 160 letou historii tradičního českého sklářského řemesla. Na 420 stranách vykresluje textem i obrazem celý bohatý příběh sklárny Moser a její genius loci.

SKLÁŘŠTÍ MISTŘI V MOSERU PRACUJÍ NA KŘIŠŤÁLOVÝCH GLOBECH PRO FILMOVÝ FESTIVAL

8.6.2017

Letos už po 17. byla svěřena podoba Křišťálových glóbů karlovarského filmového festivalu do rukou zručných mistrů sklárny Moser. Ti musí vyrobit křišťálové koule, jež jsou nedílnou součástí filmových sošek, z nejkvalitnější skloviny a s milimetrovou přesností. Práce na globech jim proto zabere asi měsíc.

Kristýna Šabatková: šperkovnice Mooa

Známe vítěze sklářské ceny podporující mladé studenty – „Cena Ludwiga Mosera“

23.10.2017

I letos sklárna Moser podporovala mladé studenty, když pořádala – již po sedmé v pořadí - soutěž „Cena Ludwiga Mosera“. Vítězkou se stala studentka Glassschool (Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru) Kristýna Šabatková. Studentka tuto cenu vyhrála svým návrhem šperkovnice Mooa.