Vánoční esence unikátních setů a limitovaných ozdob Moser

19. Listopad 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15615

Značka Moser představuje vánoční nabídku svých nejúspěšnějších kolekcí. Ikonické sety Paula, Splendid, Maharani a Lady Hamilton, které tradiční česká značka začala vyrábět na přelomu 19. a 20. století, byly pro závěr letošního roku rozšířeny o limitovanou edici vánočních ozdob. Navrhl ji nový umělecký ředitel značky Moser a světoznámý sklářský výtvarník Petra Larva.

Unikátní vánoční série Moser roku 2018 vychází z nejúspěšnějších kolekcí značky. Foukané, zlacené, ručně broušené nebo ryté nápojové soupravy tak zvučných jmen jako Maharani, Paula, Splendid nebo Lady Hamilton, jsou dnes stejně přitažlivé, jako v době, kdy byly vyrobeny poprvé. Podle nového uměleckého ředitele značky patří všechna tato jména na piedestal moserovské kultury skla.

„Mým cílem bylo něžně upozornit na tyto soupravy, dodat jim hravý doplněk, a přitom posunout tvar k výrazu ruční práce, řemeslného originálu, který nelze zaměnit.Všechny kalichy zmíněných setů jsou zdobné, proto stačilo otočit jejich směr a namísto přísné nožky vetknout hravou skleněnou smyčku, která je pokaždé malinko jiná. Za úkol má odkazovat k ruce mistra skláře, která oproti přísnosti proporcí a dekoru je hravá,“ komentuje vznik série vánočních ozdob, Petr Larva a dodává: „Je to zase ten nám dobře známý klasický kalíšek, jen se dá zavěsit.“

Všechny kolekce spojuje mistrovská ruční práce, precizní detaily a bohaté dekorace. Každá sada se jmenuje podle svého charakteru nebo je její název v přímém vztahu k určité prominentní osobnosti, místu či historickému období. Například kolekce Maharani, která přišla na trh v roce 1895, byla vyrobena pro manželku maháradži z Tavancore.

Koupí vánočního setu z těchto kolekcí mohou zákazníci získat různé dárky, například právě zmiňovanou originální křišťálovou ozdobu z limitované edice. Přímo v prodejně pak mohou využít služby rytců a výrobky pro své milované nechat finálně signovat.

 

Galerie