6. ROČNÍK EQUAL PAY DAY – ŽENY SOBĚ JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

Redakce
20. Duben 2015
Čtenost článku je: 14867 [?]
53 úspěšných žen v rolích mentorek, 2011 registrací, energie, sdílení, setkávání, zábava. Takto by se dala krátce popsat sobotní část již 6. ročníku akce Equal Pay Day - Ženy sobě, jež probíhal 17. a 18. 4. 2015 v Clarion Congress Hotel Prague.

Akce se koná především z toho důvodu, že ženy mají o 22% nižší než muži, je úspěšně za námi. Letošní rok se vskutku vydařil. Účastnice konference byly kvalitně připraveny a kolik poznámek si udělaly.

Na tomto šestém ročníku jste se mohly inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními, praktickými radami a využít podpory úspěšných žen českého byznysu, které akci bez nároku na honorář dobrovolně podpořily. Akce upozornila na fenomény, vedoucí k rozdílům v odměňování a pozitivně motivovala ženy k jejich dalšímu profesnímu i osobnímu rozvoji.

Equal Pay Day - Ženy sobě boří mýty o neexistenci úspěšných žen, o jejich rivalitě a neochotě předávat své zkušenosti a postřehy a představuje nové ženské vzory. Poprvé se zde v roli mentorky představila moderátorka Markéta Fialova, pro níž byla akce tohoto typu celkovou premiérou.

Častým tématem, který se probíral i v tento den, bylo skloubení pracovního života a kariéry s rodinou. Aby si svou chvilku s mentorkou mohly vychutnat i matky malých dětí, bylo pamatováno i na ně. Na akci nechyběl program pro děti. V dětském koutku byla k dispozici tvůrčí dílna, hernička, pohybové soutěže a další aktivity. Rodiče měli možnost nechat si dítě pohlídat, menší děti přebalit a v klidu nakojit. Projekt mobilní dětské koutky realizuje sociální podnik Baby Office. Vždy ve spolupráci s partnerem, který ho finančně podpoří a umožní tak rodičům užít si v klidu akci, zatímco je o děti dobře postaráno. Equal Pay Day – Ženy sobě je akcí, kde ženy pomáhají sobě navzájem, letos ještě všechny společně podpořily Nadaci Terezy Maxové dětem. Právě skončil 6. ročník akce a prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women, Lenka Šťastná, která ji organizuje, má již hlavu plnou nápadů na ročník sedmý.

EQUAL PAY DAY