ŽENY SOBĚ: DNY PLNÉ INSPIRACE A ŽENSKÉ ENERGIE

Redakce
17. Březen 2015
Čtenost článku je: 16820 [?]
V dnešní době musí ženy zastoupit ženskou a často i mužskou roli, a to s plným nasazením. Očekává se od nich, že budou stále plné energie, oplývat úsměvy, budou skvělými matkami a zároveň si přitom zvládnou budovat svou kariéru.

Očekává se však to samé i od mužů? A pokud ano, děje se to za stejných podmínek?

Změnit to můžete již brzy, na šestém ročníku Equal Pay Day (Den rovnosti platů), který se koná ve dnech 17. a 18. dubna 2015 v Clarion Congress Hotel Prague. Přijďte i vy a nechte se inspirovat silným životními i profesními příběhy, osobitými setkáními a v neposlední řadě i praktickými radami.

Ženy před 100 lety neměly ani zdaleka taková práva, jaká mají dnes. Nabytím těchto práv ženy získaly i něco jiného, a to možnost být nezávislá. Z této možnosti se však postupem času stalo očekávání, které se přidalo ke všem dalším rolím, které žena musela zastávat stejně tak dříve, jako dnes. I dříve se totiž musela starat o domácnost a o děti, dnes k tomu však musí zvládat i kariéru a stejné pracovní příležitosti jako muži. Proč jim tedy není dovoleno budovat si svou nezávislost se vším všudy? Proč jim za jejich práci jsou stále odpírány stejné finanční podmínky, kterou vykonávají spolu s muži?

Věděli jste, že Česká republika je v Evropě na posledních příčkách v rovnosti platů mužů a žen? A proto se Equal Pay Day týká i nás.

Je zapotřebí si uvědomit že ženy hrají zásadní úlohu v evropské zaměstnanosti a hospodářském růstu i jejich dovednosti. Jejich talent pro ekonomický a hospodářský rozvoj je nezbytný. Na rovnost v odměňování za jejich práci se však jaksi “zapomíná”. Přitom odstranění rozdílů v odměňování přinese prospěch i jejich zaměstnancům, a tím i celé společnosti, protože ženy budou mít kromě nové motivace i možnost lépe zúročit své schopnosti a znalosti.

Equal Pay Day před ženy postaví otázky typu jak sladit kariéru s rodinou, čím zaujmout vytouženého zaměstnance apod. EPD však nevyřkne pouze otázky, ale pokusí se na ně nalézt i odpovědi. Akce je letos poprvé dvoudenní, přináší cenné informace nejen všem ženám, které se chtějí osamostatnit, seberealizovat se, být nezávislá na trhu práce a umět své schopnosti a znalosti opravdu zúročit, ale je určena pro managment a vlastníky firem, HR odborníky, CSR odborníky, aktivní ženy v kariéře a podnikatelky a profesionálky.

EQUAL PAY DAY