NEWS & ARTICLES

9. a 10. února se konala tradiční AUDIENCE GRAND CRU CLASSÉ BORDEAUX

ARTICLE BY
Foto: Michael Tomeš

Slavnostní banket byl vyvrcholením dvoudenní degustace vinařské akce Audience Granc Cru Classé Bordeaux, pořádané v Rothmayerově sále Pražského hradu. Jako tradičně druhý týden v únoru přijelo na 40 nejprestižnějších vinařství z Bordeaux představit české odborné veřejnosti aktuální ročník, který přichází na trh – tentokrát ročník 2014. Degustovat bylo možno na 45 vzorků.

Foto: Michael Tomeš

Pořadatel této události roku, Zlatko Míčka, již před akcí předesílal, že ročník 2014 bude v mnohém zajímavější, než ročník předchozí. „Ročník 2014 opravdu dokázal, že jde o nejzajímavější vína vyrobená v Bordeaux od legendárního ročníku 2010! Vína vynikají jasnou dominantní strukturou a vzhledem k bohaté kyselině a zralým taninům budou příjemně stárnout. Navíc u některých vín je přidanou hodnotou jemnost a harmonie a pak jde opravdu o skvělé kousky, navíc za velmi příjemné ceny. Charakterově lze tento ročník přirovnat k 2006 nebo 2008, vyzrávat pak bude podobně jako například 1998 a u většiny degustovaných vín lze předpokládat ideální lahvovou zralost ve stáří 12-15 let. Naopak levnější vína, která bylo možno ochutnat lze vychutnat již za pár let, budou příjemná a svěží, což je u Bordeaux jistě přednost, která se neopakuje každý rok,“ hodnotí Zlatko Míčka.

Foto: Michael Tomeš

Večeři pro více jak 300 hostů ve Španělském sále Pražského hradu byla připravena pod taktovkou Davida Charriera, *michelin, šéfkuchaře restaurantu Les Belles perdix na Ch. Troploing Mondot v Saint Emilionu. Celé menu sestavili a uvařili ve spolupráci s Oskarem Peťkem ze Zátiší Catering Group a Zdeňkem Marešem z restaurantu Passage. Všechny chody byly dokonale sladěny s vybraným druhem vína.

Foto: Michael Tomeš

U každého stolu byl přítomen majitel nebo zástupce daného Château, který jednotlivá vína představil. Jednalo se konkrétně o tři vína kategorie Grand Cru Classé z lahví magnum ve starších ročnících a další zajímavá vína včetně Champagne nebo Sauternes. Celým večerem provázela Tereza Kostková, která hosty oslnila nejen profesionalitou, ale také výbornou francouzštinou. K poslechu hrála kapela Blue Star Václava Marka.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

MERLOT D´OR
377533789
wine@merlot.cz
Na Roudné 332/110, Plzeň

Firemní články

Zlatko Míčka oceněn velvyslancem Francie významným řádem

29.9.2017

Dne 21. září 2017 předal francouzský velvyslanec Roland Galharague insignie důstojník Řádu za zásluhy v zemědělství panu Zlatku Míčkovi za dlouhodobý přínos podporující francouzsko-českou spolupráci. Je to gesto vyjadřující vděk Francie za neúnavné zasazování se o šíření jejího dobrého jména.

Zlatko Míčka: Víno mám rád i s celou jeho filosofií

23.5.2017

Člověk s jiskrou v oku, neutuchající energií, přesto však působící rozvážně a klidně. Takové byly moje dojmy ze setkání s předním českým sommeliérem, majitelem společnosti Merlot d´Or, expertem na investiční vína a portfolio managerem investičního fondu Wine Investment Partners - Zlatko Míčkou.

Největší degustace bílých i červených vín 2008-2015 proběhne na BOURGOGNE MILLÉSIMES

12.4.2017

Bourgogne Millésimes se bude konat již ve dnech 27. - 28. dubna. Ve čtvrtek 27. 4. můžete na degustaci kvalitních francouzských vín zavítat od 15 do 18 hodin, v pátek 28. 4. od 10 do 13 hodin a poté od 15 do 18 hodin. A kam že na tento lahodný mok zajít? Do Střešního Salonu Bellevue, který najdete V Celnici 10 na Praze 1.

Foto: Michael Tomeš

9. a 10. února se konala tradiční AUDIENCE GRAND CRU CLASSÉ BORDEAUX

14.2.2017

Slavnostní banket byl vyvrcholením dvoudenní degustace vinařské akce Audience Granc Cru Classé Bordeaux, pořádané v Rothmayerově sále Pražského hradu. Jako tradičně druhý týden v únoru přijelo na 40 nejprestižnějších vinařství z Bordeaux představit české odborné veřejnosti aktuální ročník, který přichází na trh – tentokrát ročník 2014.

AUDIENCE GRAND CRU CLASSÉ BORDEAUX 2014: 9. – 10. 2. 2017

14.12.2016

Jako tradičně druhý týden v únoru přijede na 40 nejprestižnějších vinařství z Bordeaux představit české odborné veřejnosti aktuální ročník, který přichází na trh – tentokrát ročník 2014.

Château Margaux, jedno z pěti vinařství Premieur Cru Classé

25.10.2016

Château Margaux toho ve své historii už mnoho zažilo. Zámek u ústí řeky Gironde, byl nejprve pevností. Vůbec první rodinou, která začala propojovat malé kousky půdy západně od vesnice Margaux, byla rodina Lestonnaců. Postupem času se z tohoto vinařství stává to nejlepší Bordeaux.

ZLATKO MÍČKA A JAN ŠMÍD STÁLI U ZRODU PRAŽSKÝCH OSLAV ME VE FOTBALE

1.6.2016

Velvyslanectví Francie bylo místem kde se 26.května 2016 konala oslava zahájení Mistrovství Evropy ve fotbale, pořádaného v tomto roce ve Francii. V rámci akce proběhl křest knihy autora Jana Šmída, ve které představuje všechna pořádající francouzská města a jejich okolí a to nejen pro fanoušky fotbalu.

SVĚTOVÁ VÍNA NA PRAŽSKÉM HRADĚ

9.2.2016

Již podvanácté se ve dnech 11. – 12. 2. 2016 uskuteční na Pražském hradě nejprestižnější vinařská akce roku: Audience Grand Cru Classé Bordeaux.

ZLATKO MÍČKA - NEJEN O VÍNĚ

4.2.2016

ZLATKO MÍČKA – sommelier, specialista na investice do vína, majitel společnosti Merlot d´Or.

Official Press Release

AUDIENCE GRAND CRU CLASSÉ BORDEAUX

2.2.2015

Již jedenáctý ročník jedinečné degustace proběhne 12. - 13. 2. 2015 na Pražském hradě. V rámci těchto dvou dnů budete moci okusit ta nejlepší vína světa. K dispozici tu bude celkem na 40 vín, tentokrát z aktuálního ročníku 2012.