Champagne Piper-Heidsieck vítězem Grand testu časopisu WINE & Degustation

Redakce
09. Leden 2018
Časopis WINE & Degustation každý měsíc hodnotí nejlepší vybraná vína a šampaňské v několika kategoriích, kterým poté uděluje medaile. Vinaři či dovozci vítězných vín v Grand testu pak mohou označovat těmito medailemi své úspěšné lahve. Pro zákazníky je toto označení záruku toho, že víno prošlo některou z degustací časopisu WINE & Degustation a ve velké konkurenci bylo oceněno náročnou degustační komisí časopisu jako jedno z nejlepších vín v dané kategorii, které si u nás trhu můžete koupit.

V prosinci časopis WINE & Degustation soustředil pozornost k zahraničním Vintage Champagne z roku 2008. Vintage Champagne se vyrábí pouze z těch nejlepších ročníků a ročník 2008 patřil k těm velmi vydařeným, i přesto, že oblast Champagne jako jedna z nejsevernějších vinařských oblastí není vždy vystavena příznivým teplotním podmínkám. Šampaňské tohoto povedeného ročníku jsou stále na našem trhu k sehnání, některé domy dokonce tento ročník na trh teprve uvedou.

Vítězem tohoto Grand testu se stalo Champagne Piper-Heidsieck, Vintage Brut 2008. Jedná se o okouzlující a elegantní ročníkové šampaňské od Piper-Heidsieck, které bylo vyrobeno z hroznů pocházejících ze 17 Cru vinic. Z nich bylo 9 Grand Cru a 8 Premier Cru. Toto šampaňské zrálo po dobu 6 let a po odstřelení další rok. Díky tomu bylo dosaženo parádní komplexnosti a jemného perlení. Má velkorysou chuť s harmonickými tóny kandovaného ovoce, čaje a pražených mandlí.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor