EXKLUZIVNÍ VEČER NABÍDL PLES V RUDOLFINU

Redakce
05. Březen 2016
Čtenost článku je: 13177 [?]
Sobotní večer přinesl další velkolepou společenskou akci, a to PLES V RODOLFINU, a uznejte, že takovouto událost jsem si nemohl nechat ujít.

Přenádherné prostory Rudolfína byli naprosto unikátním místem pro tento ples. Prostorný novorenesanční prostor poskytl dostatek místa pro všechny přítomné hosty, kteří se mohli nerušeně bavit a nepřecházet mezi místnostmi a ani pochodovat po schodech. Důležitá pro výběr místa byla také symbolika, vždyť Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních budov v Praze a tvořili se zde již dříve dějiny. Pravý břeh Vltavy zažil nejednu významnou událost. Rudolfinum bylo vystavěno u příležitosti 50. výročí založení České spořitelny. V prostorách budovy byla koncertní síň, dnes známá jako Dvořákova, a menší koncertní sály. Po vzniku Československa byly prostory upraveny pro potřeby československého Národního shromáždění a roku 1934 zde byl zvolen prezidentem Republiky československé Tomáš Garrigue Masaryk. Ale dost bylo historie, vrátím se k samotnému plesu.

Akce, která se inspirovala slavným plesem z Vídně, se stala nejsledovanějším plesem letošní sezony. Ples nabídl zcela nové zážitkové menu. Ty nejlepší suroviny – od celého tuňáka přes plody moře až po vyzrálé hovězí maso připravovali kuchaři přímo před našima očima. Chuťové kombinace dotvořila ta nejlepší vybraná světová vína, zvolená zkušenými sommeliery a k luxusnímu večeru samozřejmě patřilo i pravé šampaňské. Organizátoři měli nachystáno na večer 320 lahví pravého šampaňského a 800 lahví vína. Celý prostor byl famózně vyzdoben záplavou floristických aranží. Každá dáma byla potěšena úchvatnou květinou, jednou z 8000 květů, připravených pro tuto společenskou akci.

Opravdu bylo se na co dívat a obrovský výběr mě lákal k ochutnání. Nemohl jsem vynechat ani ústřicový bar, kde se servírovala tato oblíbená luxusní pochoutka.

Každý stůl měl k dispozici pozornou obsluhu a u VIP stolů se staral o hosty osobní číšník. V krásných šatech se o pohodlí všech staraly krásné hostesky. Jídlo a nápoje byly velmi pečlivě kontrolovány číšníky a tak se nestalo, že by něco z nabídky chybělo ani v pozdních hodinách.

Zahájení plesu předcházelo několik hodin náročné práce, kdy bylo nutné stovky kil aparatury rozmístit po historických prostorách. Stovky dělníků mělo plné ruce práce se spoustou beden s vybavením a museli se vynasnažit, aby bylo vše včas na správném místě a Vojta Dyk tak mohl se svoji kapelou zazářit na parketu. Žánrově nesvázaný orchestr nabídl pestrý repertoár a vtáhl posluchače do děje energii a efektivním angažmá. Přivítalo nás klavírní trio Puella a celým večerem provázel Tomáš Mátonoha. Ten také představil několik hvězd, které dorazily do Rudolfina. Terezu Fajksovou, pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou nebo herečku Miluši Bittnerovou. Na ples samozřejmě zamířily některé hvězdy českého showbyznysu, česká smetánka a spousta VIP osobností.

Mezi další hosty večera patřila skupina En.dru se svou novou one man jam show. Její součástí bylo vedle samotné beatboxově-vokální improvizace i hudební improvizace s použitím loop station. Představilo se i proslulé seskupení The Losers se svým akrobatickým číslem. Nejen k poslechu hrálo Collegium českých filharmoniků a tančilo se i na hit zpěvačky Terezy Černochové. Nezapomenutelnou show nabídl také zpěvák Martin Chodúr.

Ten to ples byl opravdu TOP plesem letošní sezóny a určitě si nenechám ujít ani další ročník, a doporučuji tak učinit všem, kdo mají rádi luxusní zážitky v té nejlepší společnosti. Rád bych Vás všechny pozval na další ročník, do kterého zbývá již necelý rok a těším se, že se opět uvidíme.

One PR

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže