Fórum Karlín dýchlo Asií v prvotřídní společnosti, na svědomí to měla Natali Ruden

Rozhovor sepsal Renata Součková
05. Říjen 2018

Špičkové materiály, prvotřídní zpracování a nadčasová Haute Couture móda ozdobila Forum Karlín 25. září 2018. Nádhernou a velmi obsáhlou kolekci vytvořila jedna z nejlepších českých návrhářek, Natali Ruden. Modely  inspirované Asií v sobě nesly prvky origami, měly výrazné barvy a jednoduché a jasné linie, kterými je právě Natali Ruden proslulá, a co především - podařilo se jim přinést atmosféru, energii i tajemno asijské kultury v neotřelé podobě, jež je zároveň akceptovatelná širokému okruhu milovníků módy. Právě Natali  je známa "nositelností" svých modelů, které nejsou jen "přehlídkovými taháky", ale zároveň v nich zazáří každá žena. Kolekce Asia nabídla červenou, černou i bílou barvu, kabáty, velmi ženské šaty i kalhotové kostýmy. Přítomní nešetřili potleskem. Show s grácií moderoval Libor Bouček a zdatným pomocníkem mu byl téměř osmnáctiletý syn Natali Ruden, Filip Haltmar. Po vtipném úvodu, založeném na generačních rozdílech obou moderátorů, odstartovala přehlídka samotná. A bylo nejen nač se dívat! Skvělá byla i doprovodná hudba a projekce, jež poukázala na Nataliin smysl pro detail a schopnost vyexkalovat atmosféru až k samému vrcholu. A když návrhářka přebírala obrovské pugéty od nadšených obdivovatelů, nemohla již euforie stoupat výš. Teprve po chvíli, kdy jsme se dokázali opět v klidu nadechnout, oslovili jsme tuto významnou představitelku prvotřídní módy a položili jí několik otázek i za vás.

Otázka
V první řadě se musím zeptat, jak jste spokojená s výkonem svého syna, který si dnes odbyl moderátorskou premiéru?
Odpověď
Jsem. Byla to opravdu jeho absolutní premiéra a navíc se odehrála před publikem skutečně významným. V obecenstvu seděli zahraniční velvyslanci a celkem bylo v sále přítomno na tisíc lidí. Kdo vstoupil do takové "jámy lvové", ví, o čem je řeč.

Otázka
Když mluvíme o synovi, dojala vás jeho závěrečná slova? Mě totiž ano a vehnala mi slzy do očí. ( Filip popsal, jak pracovitá je Natali žena a jak dokáže z každé dámy udělat princeznu. A to, že je jeho máma a že ji miluje, řekl s takovou něhou v hlase, že to nebylo možné přeslechnout. Pozn. redakce)
Odpověď
Nezastírám, že jsem dojatá byla, ale ještě víc mne dojalo, když jsem ho požádala o moderování a on se nejprve zdráhal, ale jakmile jsem řekla, že by mi tím velmi pomohl, ihned souhlasil... Je to fajn kluk.
Otázka
Čím byste přehlídku charakterizovala, krom inspirace Asií?
Odpověď
Tato kolekce je velmi sebevědomá. Troufnu si říct, že každá žena, která model z kolekce oblékne, bude "šik" a zároveň se bude cítit velice pohodlně. Každý model je totiž tvořen právě s důrazem na extrémně pohodlné nošení.

Otázka
Po kterém modelu sáhnete vy osobně a na který byste ráda upozornila?
Odpověď
Plánuji si nechat jeden z kabátů, nesoucích prvky origami. Rovněž se mi velmi líbí americký kalhotový kostým a zcela nepochybně nebudou v mém šatníku chybět červené šaty s výšivkami. A na co bych upozornila? Na to, že jsou všechny modely z těch nejkvalitnějších materiálů, že se jedná o originály a že je každý z modelů opravdu nositelný.

Děkujeme za rozhovor i za vaši práci!
Děkujeme za rozhovor

NATALI RUDEN