HVĚZDY SVĚTOVÉHO TENISU BUDOU SOUPEŘIT O UNIKÁTNÍ TROFEJ, KTEROU VYROBILI ČEŠTÍ SKLÁŘI

Official Press Release
Michal Hutta
31. Prosinec 2014

Světové tenisové špičky jakými jsou Rafael Nadal, Novak Djokovič, Andy Murray nebo Stan Wawrinka se ve dnech 1. - 3. 1. 2015 utkají na prestižním tenisovém šampionátu Mubadala World Tenis Championship 2015 v Abú Dhabí, jenž každoročně startuje tenisovou sezónu.

Soupeřit zde budou o unikátní skleněnou trofej, kterou podle návrhu designérky Jany Růžičkové vyrobili novoborští skláři. 

Trofej na tento turnaj Mubadala World Tennis Championship česká sklářská designérská společnost LASVIT vyrobila již popáté.

Letošní trofej je vyrobena z ručně foukaného a ručně tvarovaného skla, o velikosti 50 cm. Unikátní cena designerky Jany Růžičkové nese název Sunrise Trophy  a byla inspirována sluncem vycházejícím nad arabskou pouští a jeho energií.

Náročná technologie výroby byla přitom založena na snaze vytvořit co největší dokonalý tvar pomocí volného ručního foukání. Vnější vrstva z barevného skla je vytvořena v široké škále zlatých až červených odstínů, jež jsou z vnitřní strany pokryty reflexní vrstvou stříbra. Tato stříbrná pomáhá docílit efektu hloubky a záře slunce.

LASVIT každoročně vyrábí také i ceny pro nejslavnější cyklistický závod světa Tour de France. Skleněnou trofej ve tvaru pochodně od společnosti LASVIT získali i čeští medailisté ZOH v Soči.

 www.lasvit.com