Nadčasové, stále moderní a snadno udržovatelné, takové jsou kožené pohovky Natuzzi Italia

Redakce
29. Leden 2018
Zvažujete koupi sedací soupravy a stále nemáte vybráno? Možná Vám Vaše rozhodnutí ulehčíme. Nádherné sedací soupravy vyrábí italský výrobce Natuzzi. V jeho nabídce jsou jak sedací soupravy čalouněné, tak kožené, jimž se budeme v našem článku věnovat.

Kožené sedací soupravy jsou stále žádané. I když jsou počáteční náklady na jejich pořízení vyšší, ve výsledku se rozhodně vyplatí. Kožené pohovky jsou totiž nadčasové, a pokud se o ně budete správně starat, vydrží několik desítek let. Faktem je, že nadčasová kůže je materiálem, který se (ne nadarmo) používá od nepaměti. V každé době je moderní a s vzrůstajícím věkem neztrácí, ale získává na kráse. Její unikátní vlastnosti se doposud nepodařilo napodobit žádnému syntetickému materiálu, ať už běžným látkám, či kůži umělé.

Mezi hlavní výhody koženého nábytku patří jeho autentičnost, vyšší odolnost proti opotřebení a hygienická nezávadnost, kterou jistě ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Kromě těchto ryze praktických vlastností je kůže také vysoce estetická a přirozeně ušlechtilá. Pro sedací nábytek je jako stvořená, protože díky své pružnosti dokonale a přirozeně přijme tvar Vašeho těla, takže na kožené sedačce budete za všech okolností v pohodlí. Ženy, hospodyňky jistě přemýšlí nad tím, jak se o kůži starat. Nutno říci, že údržba koženého nábytku je snadná. Pro běžné znečištění stačí kůži otřít hadříkem namočeným ve vodní lázni. U starších pohovek je vhodné jednou za čas použít impregnaci.

V Natuzzi nabízí dvě povrchové úpravy kůží - natural a protecta. Natural označuje kůži přírodního typu, která nemá speciální ochrannou vrstvu, čímž se stává choulostivější na údržbu. Proti tomu kůže typu protecta jsou pokryté tenkou ochrannou vrstvou, která jim pomáhá chránit proti ulpívání nečistot. Pokud jsou i přesto na kůži drobné nečistoty, není jejich odstranění náročné. Tuto kůži ocení lidé, kteří mají velkou rodinu, a s tím i větší šanci, že se nábytek zašpiní.

Dalším plusem, který může ovlivnit vaše rozhodování při výběru pohovky, je jednoznačně výběr z mnoha kategorií kůží i barevných provedení. Právě ten je v Natuzzi velmi pestrý. Nabízí zde více než dvě stě odstínů, včetně výraznější žilnatosti, zrnitosti či patiny u naturálních kůží. Kožený sedací nábytek Natuzzi je zkrátka přesně takový, jak si moderní doba a aktuální interiérové trendy žádají.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor