Objevte 25. edici METAXY Private Reserve

Redakce Luxus.cz
08. Listopad 2017
METAXA Private Reserve byla prvním samostatným dílem Constantinose Raptise po tom, co byl v roce 1992 jmenován pátým Metaxa Masterem. Ke svému 25. výročí dostala nový dekantér, který zdobí logo House of Metaxa a podpis jejího tvůrce, Contantinose Raptise.

METAXA Private Reserve vzniká jednou za rok, z jedné dávky blendů, které dosáhly dokonalé kvality a chuti. Přináší smyslný a jedinečný zážitek. Její komplexní a velkorysá chuť v sobě skrývá med, sušené květiny, jemné dubové tóny, tabák a pomerančovou kůru.

„Vytvářím METAXU Private Reserve jednou za rok, z jedné dávky blendů, které dosáhly dokonalé kvality a chuti, některé pochází i z první palírny v Pireu. Toto je bezpochyby výtvor, na který jsem nejvíce hrdý. Je velkorysý, smyslný a nabízí jedinečný charakter, jakmile jej ochutnáte,“ říká Metaxa Master.

METAXA Private Reserve získala stříbrnou medaili na International Wine & Spirit Competition 2017. Nejlépe si tento jantarový nápoj s medovými odlesky a 40 % alkoholu vychutnáte čistý. V prvním Bouquetu poznáte sušené květiny s dubovými tóny, v druhém tóny starého medu, hořké pomerančové kůry, kávy a koření, na závěr má dlouhou chuť po sušeném ovoci, fících a švestkách.