Představení nové kolekce káv Nespresso Master Origin

Hana Benešová
20. Září 2018

Co se stane, když se pět úžasných regionů propojí s pěti neobvyklými metodami zpracování kávy, které jsou prováděny místními farmáři, opravdovými experty zabývajícími se lokálními kávami? Výsledkem je nová kolekce směsí Master Origin Nespresso – pět odlišných kávových zážitků, inspirovaných půdou, odkud pocházejí. Vychutnejte si nové kávy Master Origin Indonesia, Master Origin Ethiopia, Master Origin India, Master Origin Nicaragua a Master Origin Colombia. 

 

Nespresso kávoví experti se vydali na cestu světem, od zalesněných pohoří Sumatry až po hluboká údolí v Nikaragui, a snažili se najít ty nejlepší regiony produkující výjimečnou kávu. V každém z vybraných regionů Nespresso vytvořilo partnerství s místními farmáři a vyzkoušelo s nimi inovativní a náročné techniky zpracování jejich zrn, které vedou k tomu, že se v jejich kávě rozvinou nová aroma, chutě i vůně.

V Etiopii jsme zjistili, že je nutné zrna prohrabávat a otáčet každou hodinu ručně, aby se zajistilo rovnoměrné usušení. Kolumbijskou kávu jsme nechali na stromech mnohem déle, než je obvyklé. Na ostrově Sumatra v Indonésii používají farmáři tradiční a výjimečný způsob odstranění slupky mokrou metodou, zatímco v Nikaragui jsme se věnovali tomu, jak kávu udělat sladkou díky metodě „black honey”. Káva z Indie pak zažívá starodávnou metodu monzunování.

 

Karsten Ranitzsch, Head of Coffee Nespresso vysvětluje: „Metody zpracování kávových třešní a zrn hrají obrovskou roli, která ovlivňuje konečné aroma kávy. Při vytváření kolekce Master Origin jsme si chtěli s touto myšlenkou pohrát a zjistit, jak můžeme využít a zkombinovat tradiční metody s některými novými, abychom získali pět velmi odlišných a originálních aromatických profilů. Ve vzájemné spolupráci s místními farmáři jsme zkusili  zariskovat a hledali jsme hranice našich možností, což bylo možné jen díky vzájemné důvěře a podpoře, kterou farmářům poskytujeme díky programu udržitelnosti kvality, Nespresso AAA Sustainable Quality™ Program.”

Veškeré kávy kolekce Master Origin si můžete vychutnat jako Espresso (40 ml) nebo jako Lungo (110 ml) a jsou ve stálé nabídce káv Nespresso.

 

 

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor