PŘEHLÍDKA VĚHLASNÝCH VÍN NA AUDIENCI GRAND CRU CLASSÉ

Andrea Mevaldová
22. Únor 2016
Letos 11. a 12. února hostil Pražský hrad již po dvanácté prestižní přehlídku věhlasných vín bordeaux. Milovníci, znalci a investoři měli možnost zhodnotit v rámci Audience Grand Cru Classé více než 45 vín od nejlepších vinařů z Bordeaux.

"Mezi hosty nechyběli jak odborníci z řad vinařů, restauratérů a sommelierů, tak samozřejmě investoři, kteří tato vína koupili v kampani En Primeur a po dvou letech zrání na sudech měli první možnost ochutnat to, do čeho přede dvěma lety investovali svoje prostředky,“ říká Zlatko Míčka, pořadatel Audience a odborník v oblasti investičních vín.

Více jak 750 lidí se účastnilo celkem tří degustací v Rothmayerově sálu Pražského hradu. Zájem o účast byl tak velký, že vstupenky byly vyprodány již několik měsíců dopředu. Letos byl představen ročník 2013 z více než třiceti nejprestižnějších vinařství.

Vyvrcholením celé akce byl slavnostní banket ve Španělském sálu Pražského hradu za účasti všech zástupců châteaux a osobností veřejného a společenského života ČR. Slavnostní menu pro 350 osob speciálně sestavil šéfkuchař z Dijonu, pan Nicolas Isnard. Celý večer byl doprovázen skvělým hudebním doprovodem kapely Blue Star pod vedením Václava Marka. Záštitu nad akcí převzali velvyslanec Francie Jean-Pierre Asvazadourian a starosta městské části Praha 1, Oldřich Lomecký. Audience měla i charitativní rozměr. Finanční podporu v hodnotě 50 000 Kč získal Nadační fond Českého rozhlasu Světluška.