Reprezentační ples Prahy 1

Reprezentační ples Prahy 1, 2018
Redakce
28. Duben 2018

Reprezentační ples Prahy 1 je již tradičně poslední významnou akcí plesové sezóny a jako takovou si jí obvykle nenechá ujít ani celá řádka celebrit a významných hostů. Téma letošního plesu bylo jasné, vzhledem k tomu, že letos v říjnu uplyne 100 let od vzniku Československé republiky, jiný podtitul než „Oslava 100 let republiky aneb začalo to v roce 1918“ snad ani nepřicházel v úvahu. Jaký tedy byl tento slavnostní ples? Byl opravdu důstojnou akcí k oslavě tak významného výročí?

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Ani letošní reprezentační ples Prahy 1 se nemohl konat jinde, než na svém tradičním místě, v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. Palác, který vznik Československa samozřejmě pamatuje, neboť je dokonce o plných osmdesát let starší, bez problémů poskytl pro ples reprezentativní prostředí i v tomto slavnostním roce. Sál byl připravený dokonale, výzdoba vyvedená vkusně a tematicky, vše bylo připraveno a ples mohl začít!

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Slavnostním plesem provázela moderátorská dvojice Leoš Mareš a Hana Reinders Mašlíková. Nutno podotknout, že oba se svého úkolu zhostili dokonale, i díky nim měl ples spád a jen těžko byste v něm hledali hluchá místa. Zábavy ale bylo mnohem více. Velký úspěch sklidil Ondřej Havelka se svými Melody Makers, kteří navodili tu pravou prvorepublikovou atmosféru. Silný umělecký zážitek pak přichystala hostům i sopranistka Markéta Fassati. Nejen v projevu starosty Prahy 1, Ing. Oldřicha Lomeckého, potom zazněla vzpomínka na dobu před sto lety, kdy tak nelehce vznikala samostatnost, kterou dnes považujeme za samozřejmost.

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Reprezentační ples Prahy 1, 2018

Letošní reprezentační ples Prahy 1 navázal na bohatou tradici předchozích ročníků a ty, kdo na něj dorazili, určitě nezklamal. Dámy v krásných róbách, elegantní pánové, zábavní moderátoři a skvělí hosté – to byl ples, který důstojně oslavil stoleté výročí naší samostatnosti. Pokud jste letošní ročník vynechali, příští rok si jej rozhodně ujít nenechejte!

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže