Starosta MČ Praha 1, Ing. Oldřich Lomecký, zve na kulturní akce do této pražské části

Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1
Rozhovor napsala redakce
23. Duben 2018
Otázka
Odrážejí se nějak změny ročních období ve Vaší práci? Jak na Vás třeba působí jaro?
Odpověď
Jaro na mě samozřejmě působí pozitivně, ostatně jako snad na každého. Ovšem ještě radši než jaro mám letní rána – od východu slunce do devíti nebo desíti hodin dopoledne. To je „můj“ čas, kdy si plnými doušky užívám začínající den. Není ještě tolik horko, vše je čerstvé a i káva mně chutná jinak, lépe.
Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Otázka
Máte při svém náročném pracovním vytížení také čas na odpočinek, třeba sednout si v parku prohřátém jarním sluníčkem a číst si knížku? Nebo jak odpočíváte?
Odpověď
V parku u knížky mne jen tak nepotkáte, skutečně na to nemám vůbec čas. Nemám prakticky volné ani víkendy, protože velmi často u nás v Praze 1 zahajuji různé akce, zúčastňuji se společenských setkání apod. Když už mám chvíli volna, rád si zahraji tenis nebo šachy. A někdy mne popadne „vařivá“ nálada – to pak pozvu pár přátel a připravím nějaké dobré maso.
Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Otázka
Jaro je často spojováno i s uklízením. Jak je to vůbec s úklidem městské části? V čem je např. jaro na Praze 1 specifické?
Odpověď
Každé jaro samozřejmě probíhá komplexní jarní úklid Prahy 1. Pokud jde o specifika jara v Praze 1, za zmínku určitě stojí rozkvetlý Petřín. Vždyť prvomájový polibek „u Máchy“ je snad již celostátním pojmem.
Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1

Otázka
Pěkné počasí s sebou přináší i starost o to, zda bude člověk v letním oblečení dobře vypadat. Na Praze 1 se dá udržet pěkná postava i plaváním a dokonce vyhrát „Pohár starosty“. Můžete čtenářům přiblížit tuto pravidelnou akci?
Odpověď
Plavecké závody se konají jednou za dva měsíce v bazénu v Tyršově domě. Zúčastnit se může každý, kdo má čas a chuť. Praha 1 však podobně pořádá i závody v dalších sportech a volnočasových aktivitách – například v nohejbalu, bowlingu atd.
Otázka
V máji vše rozkvétá a člověk by si nejraději užíval venku i nějaké ty dobré pochoutky. Jak je to na Praze 1 s povolováním zahrádek? Bude i letos možnost vychutnat si třeba kávu pod širým nebem?
Odpověď
Pochopitelně ano, lidé o posezení na zahrádkách nepřijdou, vždyť by to ani nemělo logiku. Rád bych v této souvislosti připomněl, že právě restaurační zahrádky jsou vyjmuty ze zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti, který jinak v Praze 1 již nějaký čas platí.
Otázka
Jaro s sebou přináší i příležitost pořádat velké venkovní akce. Mladí lidé budou slavit Majáles. Zapojí se do oslav i Praha 1?
Odpověď
Pražský majáles začíná tradičně u nás v Praze 1, a to přímo před radnicí, kde studenti každý rok vztyčí májku. Pokaždé je jdu pozdravit a rád se zúčastňuji i dalšího májového veselí. Vždyť majáles je pojmem pro celé generace.
Otázka
V květnu začíná světoznámý festival Pražské jaro. Co to znamená pro první městskou část?
Odpověď
Pražské jaro je pro Prahu 1 vždy vítanou akcí, protože klasická hudba a historické centrum Prahy k sobě zkrátka patří. Což dokazuje třeba i podpora naší městské části dalšímu hudebnímu projektu – cenám klasické hudby Classic Prague Awards.
Otázka
Jaké další zajímavé kulturní akce ještě čekají Prahu 1?
Odpověď
Těch akcí je opravdu velké množství. Za zmínku určitě stojí akce a projekty místních patriotů, jako jsou například populární Malostranské čarodějnice. Zájemcům doporučuji sledovat webové a facebookové stránky Prahy 1, kde jsou pozvánky na všechny události v předstihu publikovány. Ty rovněž zveřejňujeme v elektronickém čtrnáctideníku Kultura Praha 1, který na základě objednání zdarma rozesíláme do e-mailových schránek občanů.
(www.praha1.cz, www.facebook.com/praha1cz)
Děkujeme za rozhovor

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 1

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže