RIMOWA, SPOLEČNOST S DLOUHOLETOU TRADICÍ, VYRÁBÍ NEZAMĚNITELNÉ KUFRY S DRÁŽKAMI

Eva Bicanová
17. Srpen 2015
„Neděláme žádné kompromisy, když jde o kvalitu našich produktů.“ Dieter Morszeck, Prezident a generální ředitel společnosti RIMOWA RIMOWA je rozpoznatelná, unikátní a autentická značka. Řadí se mezi přední světové prémiové značky kufrů z hliníku a high-tech polykarbonátu. Společnost RIMOWA, pojmenovaná podle Richarda Morszecka, syna zakladatele, byla založena v německém Kolíně nad Rýnem v roce 1898. Dnes je vedena zástupcem již třetí generace, Dieterem Morszeckem.

Nezaměnitelný drážkovaný design Design kufrů RIMOWA inspirovaný v letectví je rozpoznatelný na první pohled a byl hojně využíván i filmovou produkcí. Dieter Morszeck spolu se svým týmem vytrvale pracuje na optimalizaci a rozšiřování existujících linií a kolekcí. I přes všechny technologické pokroky a vylepšení designu v průběhu let, jedna věc zůstává pořád stejná: drážkování. Elegantní, nadčasové, nezaměnitelné.

Od surových materiálů k sociální zodpovědnosti Společnost RIMOWA klade důraz na hodnoty. Na výrobu zavazadel jsou využívány pouze suroviny a materiály vysoké kvality získávané pokud možno od regionálních dodavatelů. Zásady udržitelnosti jsou aplikovány také na výrobu hliníkových kufrů: čistý kov je plně recyklovatelný. RIMOWA poskytuje klientům v mnoha pětihvězdičkových hotelech po celém světě 24hodinový servis.

Historie společnosti Historie společnosti sahá do konce 19. století, kdy začal poutavý příběh nadšeného vizionáře a jeho rodinného podniku. První kufr byl vyroben v roce 1898 . Podnik se v té době jmenoval Kofferfabrik Paul Morszeck. Na přelomu století se kufry sice vyráběly ze dřeva, ale už v té době kladla kolínská manufaktura důraz na co nejlehčí konstrukci. Během několika let se velké skříňové a lodní kufry RIMOWA staly reprezentativním průvodcem na cestách zástupců vyšší společnosti.

V roce 1937 byl na trh uveden první lodní kufr z lehkého kovu a v roce 1950 následoval první kufr z hliníku s typickými drážkami, které jsou od té doby celosvětově nezaměnitelnou součástí všech výrobků značky RIMOWA. Kufry s drážkami se v mezinárodní dopravě rychle stávají kultovní záležitostí. Rok 1976: vznik prvních vodotěsných kufrů. O tato zavazadla projevují velký zájem filmaři a televizní štáby, profesionální fotografové a reportéři.

V roce 2000 Dieter Morszeck poprvé použil pro výrobu recyklovatelný polykarbonát, který je extrémně pevný a odolný proti nárazu. Používá se v leteckém a automobilovém odvětví. RIMOWA se stala prvním výrobcem zavazadel na světě, který využívá polykarbonát v sériové výrobě. Každý rok dochází k inovacím a zlepšování. RIMOWA přichází s novými kolekcemi a ještě lehčími kufry.

V roce 2008 na trh přichází řada Salsa Deluxe v nových barevných odstínech a nová luxusní řada Topas Titanium. V roce 2009 RIMOWA přichází s modelem Salsa Air, nejlehčím kufrem z řady Salsa na trhu. V roce 2010 oslavila společnost dvě jubilea: 60 let hliníkových kufrů s drážkami a 10 let polykarbonátových kufrů. Časopis Travel+Leisure označil model Salsa Deluxe jako „nejlepší zavazadlo“ a Travel Goods Association udělila modelu Salsa Air 1. cenu. V roce 2015 je představena nová luxusní linie ONYX. Podíváme-li se na čísla ze současnosti, potvrzují nám, že společnost neztrácí ani po takové době své existence úspěch a zájem zákazníků roste. V prvních šesti měsících 2015 RIMOWA dosáhla podle předběžných dat obratu ve výši 167,1 milionů eur, což odpovídá nárůstu obratu společnosti o 33,3 % oproti výsledkům z předchozího roku. Prodejny RIMOWA se nacházejí na těch nejlepších adresách v New Yorku, Beverly Hills, Torontu, Hong Kongu, Milánu, Římu, Praze atd. Do budoucna nás RIMOWA bude nadále překvapovat. Plánuje totiž rozšíření svých obchodních aktivit o další činnost, kterou je výroba a prodej letadel. Pražský butik RIMOWA nejdete na sdrese: Pařížská 130/26, Praha 1 http://www.rimowa.com/cs-cz/

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor