TIP NA KNIHU: JAMES A. CUSUMANO, Ph. D. – ROVNOVÁHA: SPOJENÍ PRÁCE A ŽIVOTA

Redakce LUXUS.cz
16. Duben 2014

Rovnováha v osobním a profesním životě je hlavním tématem nové knihy Jamese A. Cusumano, Ph.D. „ROVNOVÁHA Spojení práce a života“. Téma knihy významně obohacuje i nabídku Chateau Mcely pro firemní klienty o tři nové originální programy.

Spolumajitel Chateau Mcely, úspěšný CEO businessman, uznávaný řečník, spisovatel James A. Cusumano, Ph.D., vydal svoji další knihu ROVNOVÁHA: Spojení práce a života nyní také v češtině. Od 28. listopadu 2013 si ji zájemci mohou zakoupit i v síti knihkupectví Neoluxor a samozřejmě přímo na Chateau Mcely či pohodlně přes e-shop zámku. Anglický orginál knihy BALANCE: The Business-Life Connection vyšel již v dubnu loňského roku v New Yorku. Hlavní zásady této knihy jsou založeny na více než 25 letech zkušeností, kdy se svými kolegy neúnavně pracoval na odhalení principů, které by vedly k úspěchu v našem osobním i profesním životě. Tyto dva světy jsou vzájemně propojeny a jejich rovnováha je nezbytná k úspěšnému a smysluplnému životu. Ve své knize sdílí zkušenosti, které pomohou ve snaze o osobní i profesní naplnění.

Autobiografie Rivnováha: Spojení práce a života

V názorné autobiografické knize „Rovnováha: Spojení práce a života“ čtenářům nabízí postupy, které vedou nejen k vyšší produktivitě, ale i k celkově lepší kvalitě života. Integruje cíle ze všech oblastí lidského života, aby ukázal, jak jsou osobní, duchovní i pracovní stránky života vzájemně propojeny a jak úspěch kterékoli z nich závisí na úspěchu těch ostatních. Zdůrazňuje, že vše musí být v rovnováze i s další nespornou zodpovědností: usilováním o udržitelnou budoucnost našeho světa. Z této knihy může těžit každý, ať jde o zkušené ředitele podniků, či zaměstnance na počátku jejich kariéry. James Cusumano v ní čtenářům vysvětluje, jak mohou poznat a probudit svou životní vášeň a individuální sílu, potřebné k nalezení smyslu své pouti. Poukazuje na to, jak je důležité objevit a využít své vrozené nadání, a vybízí ředitele podniků k tomu, aby své cíle realizovali prostřednictvím osobního i duchovního spojení se svou prací.

O autorovi

Jako autor navazuje na četné odborné a podnikatelské publikace, knihu Kosmické vědomí: Cesta k blahobytu, štěstí a úspěchu (Cosmic Consciousness: A Journey to Well-being, Happiness and Success) a jako spoluautor na knihu Freedom from Mid-East Oil (Svoboda od závislosti na ropě Středního východu).

James Cusmano mimo své jiné aktivity založil firmu Catalytica, Inc., veřejnou společnost USA, skládající se ze dvou obchodních částí, farmaceutické výroby a systémů pro vytváření čisté energie. Jako předseda a ředitel společnosti se svým manažerským týmem vybudoval tento podnik v Silicon Valley za méně než pět let, od tří lidí a žádného prodeje až ke 2000 zaměstnanců a obratu 500 milionů dolarů. V roce 2006 se svoji manželkou Inéz Cusumano otevřeli Chateau Mcely, nyní jediný 5* zelený hotel v Čechách a druhý v Evropě.

James Cusumano také založil Chateau Mcely Forum, jehož smyslem je zprostředkovat podnikatelům a manažerům nové přístupy a podněty k hlubšímu sebepoznání a osobnímu propojení s potřebami světa tak, abychom z něj udělali lepší místo k životu. Cílem fóra je probudit novou energii a navést k pochopení smyslu života, aby člověk prožil pocit vděčnosti a naplnění v soukromém i pracovním životě. V úzké návaznosti na novou knihu ROVNOVÁHA Chateau Mcely Forum vytvořilo v souladu se svým posláním tři nové originální inspirativní programy:

         Maximalizace vašeho osobního a profesního úspěchu

(Vyvážený život přináší trvalé osobní a profesní naplnění)

James Cusumano přímo vede tento inspiračně vzdělávací program a věnuje se tématu, jak naplnit osobní a profesní život. Pomáhá hlouběji porozumět problémům jak zvládat stres, jak se stát inspirativní lídrem, jak být kreativnější, jak zlepšit komunikaci v týmu, spolupráci a úspěšnost v dosahování cílů. Harmonizující efekt programu je podpořen zdravým gurmánským obědem, výukou speciální jógy určené pro pracovní zázemí a proslulými mcelskými masážemi. Může být připojena i meditace.

            Síla skutečné služby

(Opravdové prosperity dosáhnou je ti, kteří porozumí podstatě služby a budou ji poskytovat s láskou.)

                Odměna, načerpání energie a znovuobjevení rovnováhy

Chateau Mcely se kromě jiného zaměřuje od svého vzniku právě na firemní akce a jednání. Nyní vydalo novou brožuru k tomuto tématu „Business, Bliss & Balance at Chateau Mcely“. Chateau Mcely umožňuje získat nový úhel pohledu uprostřed okouzlujícího kreativního prostředí zámku Mcely a jeho parku, spíše než v konferenčních místnostech uprostřed města. Tento intimní, elegantní hotel s vysokou úrovní služeb a s dlouhodobě oceňovanou restaurací Piano Nobile a lázněmi Mcely Spa se nachází pouze hodinu jízdy od centra Prahy, vysoko nad okolní krajinou, s tajemným Svatojiřským lesem v zádech a úchvatnými výhledy do okolí. Zámek je ideálním prostředím pro společnosti, jejich cílem je inspirovat a odměňovat své týmy nebo klienty, měnit své manažery v lídry, řešit kritické problémy novým, efektivním způsobem, vytvořit novou firemní strategii či zvýšit tvůrčí schopnosti týmu.

 

                                                                                                                                           www.chateaumcely.com

Firemní články