TIP NA KNIHU: JAMES A. CUSUMANO, Ph. D. – ROVNOVÁHA: SPOJENÍ PRÁCE A ŽIVOTA

Michal Hutta
16. Duben 2014
Čtenost článku je: 17919 [?]

Rovnováha v osobním a profesním životě je hlavním tématem nové knihy Jamese A. Cusumano, Ph.D. „ROVNOVÁHA Spojení práce a života“. Téma knihy významně obohacuje i nabídku Chateau Mcely pro firemní klienty o tři nové originální programy.

Spolumajitel Chateau Mcely, úspěšný CEO businessman, uznávaný řečník, spisovatel James A. Cusumano, Ph.D., vydal svoji další knihu ROVNOVÁHA: Spojení práce a života nyní také v češtině. Od 28. listopadu 2013 si ji zájemci mohou zakoupit i v síti knihkupectví Neoluxor a samozřejmě přímo na Chateau Mcely či pohodlně přes e-shop zámku. Anglický orginál knihy BALANCE: The Business-Life Connection vyšel již v dubnu loňského roku v New Yorku. Hlavní zásady této knihy jsou založeny na více než 25 letech zkušeností, kdy se svými kolegy neúnavně pracoval na odhalení principů, které by vedly k úspěchu v našem osobním i profesním životě. Tyto dva světy jsou vzájemně propojeny a jejich rovnováha je nezbytná k úspěšnému a smysluplnému životu. Ve své knize sdílí zkušenosti, které pomohou ve snaze o osobní i profesní naplnění.

Autobiografie Rivnováha: Spojení práce a života

V názorné autobiografické knize „Rovnováha: Spojení práce a života“ čtenářům nabízí postupy, které vedou nejen k vyšší produktivitě, ale i k celkově lepší kvalitě života. Integruje cíle ze všech oblastí lidského života, aby ukázal, jak jsou osobní, duchovní i pracovní stránky života vzájemně propojeny a jak úspěch kterékoli z nich závisí na úspěchu těch ostatních. Zdůrazňuje, že vše musí být v rovnováze i s další nespornou zodpovědností: usilováním o udržitelnou budoucnost našeho světa. Z této knihy může těžit každý, ať jde o zkušené ředitele podniků, či zaměstnance na počátku jejich kariéry. James Cusumano v ní čtenářům vysvětluje, jak mohou poznat a probudit svou životní vášeň a individuální sílu, potřebné k nalezení smyslu své pouti. Poukazuje na to, jak je důležité objevit a využít své vrozené nadání, a vybízí ředitele podniků k tomu, aby své cíle realizovali prostřednictvím osobního i duchovního spojení se svou prací.

O autorovi

Jako autor navazuje na četné odborné a podnikatelské publikace, knihu Kosmické vědomí: Cesta k blahobytu, štěstí a úspěchu (Cosmic Consciousness: A Journey to Well-being, Happiness and Success) a jako spoluautor na knihu Freedom from Mid-East Oil (Svoboda od závislosti na ropě Středního východu).

James Cusmano mimo své jiné aktivity založil firmu Catalytica, Inc., veřejnou společnost USA, skládající se ze dvou obchodních částí, farmaceutické výroby a systémů pro vytváření čisté energie. Jako předseda a ředitel společnosti se svým manažerským týmem vybudoval tento podnik v Silicon Valley za méně než pět let, od tří lidí a žádného prodeje až ke 2000 zaměstnanců a obratu 500 milionů dolarů. V roce 2006 se svoji manželkou Inéz Cusumano otevřeli Chateau Mcely, nyní jediný 5* zelený hotel v Čechách a druhý v Evropě.

James Cusumano také založil Chateau Mcely Forum, jehož smyslem je zprostředkovat podnikatelům a manažerům nové přístupy a podněty k hlubšímu sebepoznání a osobnímu propojení s potřebami světa tak, abychom z něj udělali lepší místo k životu. Cílem fóra je probudit novou energii a navést k pochopení smyslu života, aby člověk prožil pocit vděčnosti a naplnění v soukromém i pracovním životě. V úzké návaznosti na novou knihu ROVNOVÁHA Chateau Mcely Forum vytvořilo v souladu se svým posláním tři nové originální inspirativní programy:

         Maximalizace vašeho osobního a profesního úspěchu

(Vyvážený život přináší trvalé osobní a profesní naplnění)

James Cusumano přímo vede tento inspiračně vzdělávací program a věnuje se tématu, jak naplnit osobní a profesní život. Pomáhá hlouběji porozumět problémům jak zvládat stres, jak se stát inspirativní lídrem, jak být kreativnější, jak zlepšit komunikaci v týmu, spolupráci a úspěšnost v dosahování cílů. Harmonizující efekt programu je podpořen zdravým gurmánským obědem, výukou speciální jógy určené pro pracovní zázemí a proslulými mcelskými masážemi. Může být připojena i meditace.

            Síla skutečné služby

(Opravdové prosperity dosáhnou je ti, kteří porozumí podstatě služby a budou ji poskytovat s láskou.)

                Odměna, načerpání energie a znovuobjevení rovnováhy

Chateau Mcely se kromě jiného zaměřuje od svého vzniku právě na firemní akce a jednání. Nyní vydalo novou brožuru k tomuto tématu „Business, Bliss & Balance at Chateau Mcely“. Chateau Mcely umožňuje získat nový úhel pohledu uprostřed okouzlujícího kreativního prostředí zámku Mcely a jeho parku, spíše než v konferenčních místnostech uprostřed města. Tento intimní, elegantní hotel s vysokou úrovní služeb a s dlouhodobě oceňovanou restaurací Piano Nobile a lázněmi Mcely Spa se nachází pouze hodinu jízdy od centra Prahy, vysoko nad okolní krajinou, s tajemným Svatojiřským lesem v zádech a úchvatnými výhledy do okolí. Zámek je ideálním prostředím pro společnosti, jejich cílem je inspirovat a odměňovat své týmy nebo klienty, měnit své manažery v lídry, řešit kritické problémy novým, efektivním způsobem, vytvořit novou firemní strategii či zvýšit tvůrčí schopnosti týmu.

 

                                                                                                                                           www.chateaumcely.com

CHATEAU MCELY

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firemní články

Výjimečné jarní akce na Chateau MCELY
Mcelské sváteční Velikonoce
Dárky Made in Mcely
MCELY BOUQUET SPA
Připravili jsme pro Vás zajimavé tipy na akce na Chateau Mcely
Patio Bellavista Nový šarm Patia Bellavista a restaurace Piano Nobile
Chateau Mcely - Díky za další krásný den CHILL OUT SUMMER
ZÁŽITKOVÉ KONFERENCE NA CHAteau MCELY
foto Matěj Třasák MCELSKÉ SVATBY NEBESKÉ
Foto: Olga Siyanko, Strizhakova Svetlana ZÁSNUBNÍ PRSTÝNEK Z LÁSKY NA CHATEAU MCELY?
VRCHOL SEZÓNY SE BLÍŽÍ. Zažijte ADVENT, VÁNOCE A SILVESTR po Mcelsku!
VYMAZLENÉ ZÁSNUBY NA CHATEAU MCELY
Obdarujte své blízké nevšedním vánočním dárkem - namícháním vlastní kosmetiky
Vskutku pohádková svatba na Chateau Mcely
SVÁTEČNÍ ČAS NA CHATEAU MCELY
10 LET CHATEAU MCELY ANEB POKLAD RODINY MCELY
PROŽIJTE VELIKONOCE NA ZÁMKU CHATEAU MCELY
SVATEBNÍ DEN NA ZÁMKU CHATEAU MCELY
NEZAPOMENUTELNÝ VALENTÝNSKÝ VÍKEND NA CHATEAU MCELY
PIANO NOBILE BAR CHATEAU MCELY NABÍZÍ ORIGINÁLNÍ KOKTEJLY
SLET PRINCEZEN JIŽ TENTO VÍKEND NA CHATEAU MCELY
VEZMĚTE SVÉ DETI NA SLET PRINCEZEN V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ CHATEAU MCELY
CHATEAU MCELY SE DOSTAL DO SÍNĚ SLÁVY NA POPULÁRNÍM TRIPADVISORU
ORIGINÁLNÍ KOLEKCE ŠÁTKŮ MCELY BOUQUET SE ROZŠÍŘILA O 2 NEVŠEDNÍ ŠÁTKY
VALENTÝN V ROMANTICKÉM PROSTŘEDÍ ZÁMKU MCELY VALENTÝN V ROMANTICKÉM PROSTŘEDÍ ZÁMKU MCELY
Official Press Release NÁKUP DÁRKŮ Z KOLEKCE CHATEAU MCELY V CENTRU PRAHY
PODZIMNÍ DĚNÍ V ZÁMECKÉ KUCHYNI A PŘÍRODNÍCH BYLINNÝCH LÁZNÍCH MCELY SPA
ROZMARNÉ LÉTO NA CHATEAU MCELY
TIP NA KNIHU: JAMES A. CUSUMANO, Ph. D. – ROVNOVÁHA: SPOJENÍ PRÁCE A ŽIVOTA
TRADIČNÍ VELIKONOCE NETRADIČNĚ „V SEDLE“ SEGWAY, S HLEDÁNÍM POKLADU S GPS OBOHATÍ JARO NA CHATEAU MCELY!
PASTELOVÉ ROMANTICKÉ ZÁSNUBY A CHATEAU MCELY

Rozhovory

CHATEAU MCELY

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže