CO PŘINESLY ZÁVĚREČNÉ PARKUROVÉ ZÁVODY V OLOMOUCI?

16. Červen 2015 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17187

V sobotu startoval Diamond Tour mezinárodních závodů Světového poháru v parkurovém skákání – J&T Banka CSI3*W Olomouc. Pouze 4 dvojice překonaly parkur o výšce 150 cm bez penalizace. Zaslouženě zvítězil Thomas Holz s koněm Chattanooga z Německa, který prozradil své dojmy: „Kurzy Olafa Petersena jsou náročné tak, jak na závodech této úrovně mají být, ale dnes se nám dařilo a jsem moc šťastný. V Olomouci jsem poprvé, ale rozhodně ne naposledy.“ Druhý skončil Slovák Radovan Šillo a kůň Chieano, třetí Adrian Schmid s Camillou IX reprezentující Švýcarsko.

Dopoledne závodili mladí jezdci v Grand Prix, kde měli možnost splnit si kvalifikační limity pro účast na srpnovém mistrovství Evropy. Z jedenácti startujících se do rozeskakování probojovali jen tři – dvě jezdkyně z České republiky a jedna ze Slovenska.

Vrcholem těchto závodů byl však nedělní závod Grand Prix, jež byl také kvalifikačním závodem pro letošní mistrovství Evropy a olympijské hry v roce 2016.

Postoupilo do něj 50 nejlepších dvojic z tvz. Diamond Tour. Žádný z šesti českých reprezentantů se nedostal mezi 10 vyvolených, kteří překonali všechny překážky bez shození. Vítězství putovalo do Německa zásluhou Maximiliana Schmida a jeho koně Chacona. „Bylo pro mě ctí se těchto závodů v Olomouci zúčastnit. Byla to nádherná show, za což děkuji jak pořadatelům, tak i úžasným divákům,“ konstatoval vítěz.

Jako druhý skončil Roland Englbrecht s koněm Mevisto´s Poorboy z Rakouska, který byl o pouhých 15 setin sekundy pomalejší. Na třetím místě se umístil reprezentant z Maďarska, Balázs Horváth, se svým koněm Zordonem. Kompletní výsledky najdete na www.csi-olomouc.cz.