SVĚTOVÝ POHÁR V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ V OLOMOUCI JE ZA DVEŘMI

Eva Bicanová
08. Červen 2015
Od 11. do 14. června se v Equine Sport Centru Olomouc budou konat mezinárodní parkurové závody J&T Banka CSI3*-W Olomouc, které jsou zařazené do série Světového poháru.

Letošního závodu se bude účastnit skoro 300 koní. Ředitelka závodů Klára Damborská je nadšena a mrzí ji, že již nemůže přijímat další zájemce, přestože by stále byli.

Tratě jednotlivých skokových závodů navrhuje každoročně tzv. course designer a v Olomouci letos již podruhé parkury staví hvězda ve svém oboru a nejvýraznější osobnost mzinárodní jezdecké scény, Olaf Petersen.

Co se týče letošních trofejí pro nejlepší jezdce, roli výrobce se ujala světoznámá karlovarská sklárna Moser. Vyrobila pro závody cca 42 váz ve 3 velikostech a barvách. Trofeje jsou složené ze dvou kusů, lepené k sobě v peci za tepla. Jedná se o přesnou, téměř hodinářskou práci. Na vázách je použita technika zdobení takzvaným žebrováním a technika pískování, při které je možné na každý kus vypískovat text nebo logo sponzora.

Všechny závodní dny budou mít televizní pokrytí (www.csi-olomouc.cz, www.escolomouc.cz, www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani, EquiTV.cz) a můžete je sledovat po celém světě.

Přesto však všem fanouškům doporučujeme navštívit osobně Equine Sport Centrum v Olomouci a užít si neopakovatelnou atmosféru závodů naživo. Více na www.csi-olomouc.cz