Cocotte Minute a Pio Squad startují společné RUDE BOYS RALLYE

Cocotte Minute
Redakce
12. Únor 2018
Tyto nejsvébytnější české ikony svých žánrů vyrazí na společnou spanilou jízdu skrz Česko. Kapela Cocotte minute, která zažila při svém loňském turné mimořádný úspěch, letos přichází s dalším originálním konceptem. Ačkoliv by se mohlo zdát, že Cocotte Minute mají s Pio Squad pramálo společného, opak je pravdou. Divoká, svobodná a nespoutaná devadesátá léta jejich dospívání definovala přistup k životu, hudbě i nadhled k žánru, ve kterém se každá kapela pohybuje. Obě kapely debutovaly zásadními nahrávkami na začátku nového tisíciletí, obě mají za sebou ohromující zmrtvýchvstání v posledních letech.

Cocotte Minute ohromili v roce 2015 kritiku i fanoušky comebackovým Rituálem. První v Česku živě a na jediný pokus nahranou videodeskou a od té doby pokračují ve spanilé jízdě na vrchol. Pio Squad excelovali niterně hlubokou návratovou lahůdkou Stromy v bouři z roku 2016, za kterou obdrželi zcela zaslouženě svého již druhého „Anděla“.
Pio Squad

Pio Squad

„Už teď je jasný, že to bude legendární zájezd. Potají se učíme Pio šlágry, protože se do jejich show rozhodně hodláme nasquatovat. Neskutečně nás to baví,“ prozrazuje koncept ojedinělého koncertu zpěvák Cocotte Minute, Martin Zeller. „… a samozřejmě nebude chybět společnej mega hit, kterej jsme složili jenom pro todle turné a po jehož poslechu se vrhne většina českých hudebních kritiků hromadně z útesu.“
Bijouterrier

Bijouterrier

Na části tour vystřídá Pio Squad stoupající slovenská hvězda Bijouterrier s punkovou princeznou Zitou Rigondeaux. Kapela hrající HC theatro punk vykouzlí nadupaný set těch největších hitů včetně novinek z nové desky. Právě s Bijouterrierem, zdařilým producentským a skladatelským počinem nezadržitelně stoupajícím na slovenské rock´n´rollové scéně, vyprodali Cocotte Minute Pražský Lucerna Music Bar v loňském roce.