Teho Teardo a Blixa Bargeld se vracejí do Prahy se zbrusu novým albem

Hana Benešová
08. Září 2016
Tři roky po svém debutovém albu Still Smiling, které s velkým úspěchem představili i zde, v totálně vyprodaném pražském Pilot Clubu, se Teho Teardo a Blixa Bargeld vracejí se zbrusu novým dílem. Nové album Nerissimo přivede oba umělce zpět do Prahy, a to 18. září v rámci aktuálního Nerissimo Tour, tentokrát do Paláce Akropolis.

Obal nového alba Nerissimo byl inspirován obrazem Hanse Holbeina mladšího nazvaným Ambasadoři v Londýně (1533). Písně zpívané v němčině, angličtině a italštině sahají od mikroskopických dramat odehrávajících se v petriho misce ("Ulgæ") k surreálné, epické a kosmické sedmiminutové pouti "Animelle". Titulní píseň "Nerissimo" otvírá album svou anglickou verzí a uzavírá jej verzí italskou...

Novinkou této spolupráce je použití dřevěných dechových nástrojů, obzvlášť basklarinetu, který hraje důležitou roli v několika písních obklopen celým arsenálem zvonů, Tehovy baryton kytary a aranžmá klasických strunných nástrojů. Svým zvukem vytvářejí hruškovité frekvenční spektrum, které něžně obtáčí Blixův nízký medově sladký hlas.

Při poslechu alba člověk podniká dočasnou pouť mezi jazyky, která spojuje Řím a Berlín, dvě města, kde se album nahrávalo, emocionální cestu společnou tříletou spoluprací…Vstupenky na tento koncert jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Goout a v pokladně Paláce Akropolis.