ESCADA Fall Winter 2018 a ESCADA Fall Winter Sport 2018

Hana Benešová
22. Srpen 2018

ESCADA od svého počátku ztělesňuje eleganci a radost ze života. Své jméno nese podle plnokrevného dostihového koně z Irska – Escady. Tato mezinárodní, nadmíru luxusní firma byla založena roku 1976  manželi Leyovými v Mnichově.

Margaretha Ley, modelka a švadlena zároveň, navrhovala modely, které se brzy proslavily svojí špičkovou kvalitou. Šaty okouzlovaly svou ženskostí, náročnými výšivkami, pletenými vzory a exkluzivními materiály. Stejně tak okouzlující modely nabízí ESCADA i nyní, kdy má zastoupení ve více než 60 zemích světa.

Kolekci Fall Winter 2018 poprvé navrhnul Niall Sloan. Tento ředitel světového designu ve své kolekci přebírá archivy a reviduje základní barvy, látky a kroje, které používala Margaret Ley. Tato kolekce je přehodnocením dědictví ESCADA, vyjádřeným v moderním oblečení. Výrazné kombinace barev jsou interpretovány v tvídu a pestré kostce. Tradiční knoflíky a zlaté zipy přidávají prvky luxusu, které oživují duch osmdesátých let.

Hlavní inspirací pro kolekci SPORT Fall Winter 2018 byl citát Margarethy Ley: "Pokud žena chce v životě více vzrušení, může jej nosit!". Stejně jako v ESCADA Mainline se v této sezoně vrací designér k dědictví značky. ESCADA SPORT přináší přímý překlad archivů, který mluví s mladším spotřebitelem, který touží po vzrušení tohoto autentického ikonického nálezu.

 

Očekávejte, že budou zobrazeny iterace klíčových témat z archivů: zvířecí tisk, logo, tartan, výrazné knoflíky a hodně zábavy!