Festka for Nespresso: exkluzivní dráhové kolo z použitých kávových kapslí

Hana Benešová
27. Březen 2017
Značka Festka je česká technologická firma orientovaná na zakázkovou výrobu exkluzivních silničních kol a rámů, která neustále ukazuje, že se nebojí nových výzev a ve svých výrobních postupech dokáže nacházet nové směry.

Letos měla Festka možnost vytvořit velmi neočekávanou kombinaci vycházející z úspěšného modelu Festka Doppler. Není žádným tajemstvím, že cyklisté milují dokonalou kávu stejně jako svá kola. Proto není překvapením, že dvě značky Festka a Nespresso navzdory zřejmé odlišnosti mají hodně společného.

K zachování dokonalé chuti si Nespresso zvolilo jediný možný obal, který zaručuje vždy stejně dokonalou kávu. Hliníkové kapsle zachovávají kávu perfektně čerstvou, a navíc jsou 100% recyklovatelné a jedná se tedy o ekologicky šetrný způsob balení kávy.

Systém recyklace je pro Nespresso velkou prioritou a právě recyklační proces se stal základní myšlenkou pro společný projekt Festky a Nespressa. Projekt se podařilo dotáhnout do konce i díky nadšení firmy AL-Solid Tomáše Gruse, který ve své slévárně roztavil použité kapsle z Nespressa a do píkových forem odlil potřebné trubky.

Ty pak Festka opracovala do stavu potřebného pro výrobu cyklistického rámu. Trubky vyrobené pro rám obsahují 995 použitých kapslí a proces výroby kola trval celkem tři měsíce. Dráhová verze kola Festka Doppler je unikátní i díky designu. Všechny použité komponenty vytvářejí harmonický celek. Na designu disku zadního kola je použito 21 barev, které symbolizují všech 21 druhů chutí kávy Nespresso.

Stejně jako dostal druhou šanci hliník z kapslí Nespresso, dostalo i kolo šanci pomoci, a to Nadaci Terezy Maxové, bylo totiž v sobotu 18. března vydraženo v rámci charitativního večera během Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Kolo vydražil finančník Roman Jasenovec ze společnosti Fincentrum a na konto nadace přispěl částkou 160 tisíc korun.

Firemní články