Jak vypadá spokojený život? Přijďte to zjistit na Festival Evolution

Redakce
11. Září 2018
Čtenost článku je: 17420 [?]

Co si představíte, když se řekne luxus? Pro někoho to může být pořízení nové věci, kterou sice nepotřebuje, ale prostě se mu líbí, pro jiného je luxus mít čas sám na sebe a svou rodinu. Pokud chcete poznat kvalitu života, která nespočívá v hmotných statcích, ale ve šťastném a spokojeném životě, přijďte 22. – 23. září na Výstaviště v Praze Holešovicích na Festival Evolution.

Co má pro vás větší cenu? Drahá luxusní věc, kterou si chcete pořídit, a pro kterou musíte pracovat o  pár hodin v práci déle, nebo je pro vás větším luxusem ten stejný čas strávený se svou rodinou? Při této otázce si nelze nevzpomenout na citát známého marketéra Nigela Marsche, který řekl: „Děláme práci, kterou nenávidíme, abychom si mohli koupit věci, které nepotřebujeme, protože chceme omráčit lidi, na kterých nám nezáleží.“ A tím docela vystihl podstatu spotřebního chování. To, že kvalita života není odrazem toho, kolik máme doma rádoby luxusních věcí, představí letos už podruhé Festival Evolution, který je určen všem aktivním lidem se zájmem o zdravý životní styl a osobní rozvoj.

V hlavní bude roli bio a eko. Tak by se dalo zjednodušeně shrnout zaměření festivalu, ale přesto by to bylo asi moc povrchní. Během dvou dnů se bude na holešovickém výstavišti totiž prezentovat více než 250 vystavovatelů, kteří nabídnou vše, co se zdravým životním stylem souvisí – od kvalitních potravin, přes přírodní kosmetiku, BIO produkty, eko drogerii až po potřeby pro děti.

Jak vystavovatelská, tak i programová nabídka naservírují návštěvníkům tu nejlepší porci zdraví. Dojde na přednášky o zdravé výživě, odborníci promluví o přínosech i rizicích různých výživových směrů, budete mít možnost dozvědět se spoustu užitečných informací o tradiční přírodní medicíně nebo léčebných účincích bylinek. K dispozici zde budou i poradny pro zdraví. Na festival dorazí také MUDr. Jan Vojáček, který se věnuje tzv. funkční medicíně, která hledá příčiny vzniky nemoci. Jeho přednášku si určitě nenechte ujít.

Velká část festivalu bude věnována jídlu, a to nejen ve food zóně, kde zjistíte, že i veganská, vegetariánská nebo bezlepková strava mohou skvěle chutnat, a nebudou chybět přednášky na téma vztahu jídla a zdraví. Odbornice na zdravou výživu Margit Slimáková vám poradí, jak si zajistit zdravé tělo a hmotnost bez jakýchkoliv nepřirozených restrikcí a jak najíst zdravý vztah k jídlu. Odbornice na detox Petra Halušková zase zájemcům poradí, jak poznat své tělo, jak se naučit mít rád sebe sama a jak správně jíst.

Pokud jste rodiči a ve výchově občas tápete nebo vás zajímají možnosti, jak své potomky rozvíjet, zavítejte na přednášku koučů Jana Mülfeita a Kateřiny Novotné. A potomky na festival klidně vezměte s sebou, je zde pro ně připraven bohatý program a nechybí ani hlídací koutek.

Festival Evolution s.r.o.