KOLEKCE ŠPERKŮ NIESSING TOPIA ZÍSKALA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ RED DOT AWARD

Michal Hutta
23. Říjen 2014
Čtenost článku je: 12591 [?]

Kolekce šperků z německého ateliéru Niessing získala prakticky nejprestižnější designové ocenění Red Dot Award 2014. Ve své kategorii navíc získala i ocenění Best of the Best 2014. Toto ocenění se udílí za nejvyšší kvalitu designu s průlomovou technologií nebo konstrukcí.

 

 

Do soutěže Red Dot se letos přihlásilo 4815 projektů z celkem 53 zemí. Projekty byly rozděleny do celkem 23 kategorií. V porotě letos zasedalo celkem 40 mezinárodních designérských hvězd, architektů, vysokoškolských profesorů z oblasti designu a oborových novinářů.

 

Vítězný ateliér posbíral již více než 25 prestižních cen RED DOT po celém světě. Ceněn je pro svůj originální design, technickou zdatnost a experimentální přístup k zlatnické práci.

 

Kolekce Topia byla na trh uvedena vloni k 140. výročí značky. Sbírka šperků se skládá z prstenů, náušnic, náhrdelníků a broží, které vznikly na popud inspirace panenskou přírodou. Šperky jsou vyrobeny z ručně tepaných tenkých plátků matné platiny nebo 18-karátového žlutého zlata. Tvar i struktura každého z šperků je zpracována pomocí laseru. Matný finiš kovu hrou světel a odlesk umocňuje tří dimenzionální charakter motivu. Set ze žlutého zlata je slunečně hřejivý a připomíná písečné duny, zatímco série z platiny je křehká a průzračná jako horské masivy a potůčky.

HALADA JEWELLERY