LIL´ED & THE BLUES IMPERIALS a MR. SIPP poprvé v Praze!

Redakce Luxus.cz
21. Září 2016
Čtenost článku je: 16250 [?]
Už třetí ročník festivalu Bluefest připravila agentura Liver Music na 16. října do pražského Lucerna Music Baru. Hlavní hvězdou letošního Bluefestu je Lil´ Ed & The Blues Imperials. Jedenašedesátiletý Ed Williams je přední osobností chicagské bluesové scény už od poloviny 70. let, kdy zformoval první verzi své kapely The Blues Imperials.

Na kytaru se učil pod vlivem svého strýce, jímž nebyl nikdo menší než jeden z nejstylovějších bluesových slidekytaristů J.B. Hutto. Přidanou hodnotou Lil´ Eda je jeho schopnost skvěle svoji hudbu prodat na pódiu: show kapely jsou pověstná mocným nápřahem, skvělou komunikací s publikem, ale také značnou porcí nadhledu.

Druhým zajímavým jménem Bluefestu bude hudebník, říkající si Mr. Sipp, který bývá také nazýván The Mississippi Blues Child, podle bluesové pravlasti, v níž se narodil a zahájil svoji muzikantskou dráhu. Patří k čerstvým objevům americké bluesové scény, do povědomí veřejnosti jej doslova vystřelilo vítězství v kategorii nejlepšího alba nového umělce v nejprestižnějších žánrových cenách Blues Music Awards, jehož dosáhl za druhé album The Mississippi Blues Child.

Evropskou scénu na Bluefestu bude reprezentovat Rakušan Ripoff Raskolnikov, kytarista a bluesový písničkář, který svůj styl odvozuje od velkých jmen žánru, jako byli Blind Willie McTell, Skip James, Robert Johnson nebo John Lee Hooker. Má na kontě zatím čtyři alba, z toho jedno společné s fenomenálním maďarským hráčem na foukací harmoniku Pribojszkim. Vstupenky na Blue Fest 2016 jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticket pro, Goout, Eventim a Livermusic.

Liver Music