NEWS & ARTICLES

Vynikající kytarista Jonny Lang se s novým repertoárem představí 13. 11. v Lucerna Music Baru

ARTICLE BY

Vystoupení tohoto jednoho z nejlepších koncertních umělců své generace bude jeho českou koncertní premiérou. Nejnovější album Signs - první po čtyřech letech - není pouze Langovým návratem ke kytarovým začátkům, ale také ztělesněním jednoduššího zvuku. Za jeho soustředěním se na umění kytarových sól najdete snahu zachytit duch raného blues, kde byla kytara nahrána uprostřed i vpředu a doslova vyskakovala z reproduktorů.

Lang, Drew Ramsey a Shannon Sanders se odebrali do studia v Los Angeles s několika hudebními a aranžérskými nápady a během několika dnů nahráli dvanáct skladeb. Další nahrávání pak proběhlo v L.A. a Nashville, kde jim pomohli Dwan Hill, Dennis Dodd a Josh Kelley. A album Signs bylo hotové. Na desce najdete prvky funku, rocku a blues.

Písním samozřejmě dominuje Langova mistrovská hra na kytaru a zpěv, ale také texty, které jsou o lidském trápení a hledání vnitřní síly. “Některé písničky jsou autobiografické, ale ne vždycky úplně doslova," vysvětluje Lang. První skladbou z alba, kterou posluchači mohou slyšet, je Make It Move, ve které Lang zpívá, že je lepší se k hoře vydat, než čekat, že hora přijde k vám. Deska Signs vychází v Evropě 25. srpna.

Od vydání svého debutového alba má držitel ceny Grammy Jonny Lang reputaci jednoho z nejlepších koncertních umělců a kytaristů své generace. Díky svému talentu se mu dostalo příležitosti zahrát si s takovými jmény, jako jsou The Rolling Stones, B.B. King, Aerosmith a Buddy Guy, s kterým momentálně koncertuje.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Liver Music
---
radim@livermusic.cz
Čistovická 1700/62, Praha

Firemní články

PRAHA PŘIVÍTÁ CHARISMATICKÉHO ZPĚVÁKA CHARLIEHO WINSTONA

13.4.2016

Tohoto charismatického zpěváka Charleho Winstona, skladatele a producenta, objevil Peter Gabriel a vy se můžete do jeho skladeb zaposlouchat 24.dubna v pražské Lucerně Music Baru v rámci koncertního seriálu Prague International Bluenight.

NENECHTE SI UJÍT PŘÍLEŽITOST POSLECHNOUT SI CHARLIEHO WINSTONA NAŽIVO

21.4.2016

Již tento víkend budete mít jedinečnou příležitost zaposlouchat se do skladeb tohoto charismatického zpěváka, skladatele a producenta. 24. dubna vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

LIL´ED & THE BLUES IMPERIALS a MR. SIPP poprvé v Praze!

21.9.2016

Už třetí ročník festivalu Bluefest připravila agentura Liver Music na 16. října do pražského Lucerna Music Baru. Hlavní hvězdou letošního Bluefestu je Lil´ Ed & The Blues Imperials. Jedenašedesátiletý Ed Williams je přední osobností chicagské bluesové scény už od poloviny 70. let, kdy zformoval první verzi své kapely The Blues Imperials.

Mississippi Heat vystoupí 28. března v Lucerna Music Baru

9.3.2017

V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem. Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and his Houdaphone.

Květnový mezinárodní víkend žen přivítá dvě špičky world music: Värttinä a BraAgas

11.5.2017

V rámci seriálu koncertů s názvem Mezinárodní víkend žen, který již několik let pořádá agentura Liver Music, navštíví Českou Republiku finská folková skupina Värttinä. Jako support vystoupí česká, několikrát oceněná skupina BraAgas.

Na letošním Blue Festu se představí tři špičkoví bluesoví bardi

22.9.2017

I v letošním roce se fanoušci dobré bluesové hudby mohou těšit na Blue Fest. Tento svátek bluesové hudby se začíná stávat pražskou tradicí. Agentuře Liver Music se daří tento festival pořádat již počtvrté. Letos se Blue Fest uskuteční 22. října v pražském Lucerna Music Baru.

Vynikající kytarista Jonny Lang se s novým repertoárem představí 13. 11. v Lucerna Music Baru

9.10.2017

Vystoupení tohoto jednoho z nejlepších koncertních umělců své generace bude jeho českou koncertní premiérou. Nejnovější album Signs - první po čtyřech letech - není pouze Langovým návratem ke kytarovým začátkům, ale také ztělesněním jednoduššího zvuku.