Mississippi Heat vystoupí 28. března v Lucerna Music Baru

Redakce Luxus.cz
09. Březen 2017
Čtenost článku je: 12625 [?]
V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem. Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and his Houdaphone. Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením.

Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let, všech skvělých hráčů, i na foukací harmoniku a z mnoha výjimečných současníků. Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci. Mississippi Heat dosud vydali osm studiových alb (plus jedno DVD). Některé z jejich nahrávek získaly ocenění jako „Nejlepší chicagské bluesové cd roku“ nebo „Nejlepší bluesový koncert roku“ od časopisu Real Blues Magazine.

Za víc než pětadvacet let své existence kapela vystupovala na mnoha respektovaných bluesových, jazzových i multižánrových festivalech po celé Severní Americe i Evropě: namátkou na Chicago Blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Ecaussinnes Spring Blues Festival nebo Lucerne Blues Festival. Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích Goout, Ticketpro a Livermusic. Více informací naleznete na: www.livermusic.cz, www.mississippiheat.net, www.bobbyhouda.com.

Liver Music