Na letošním Blue Festu se představí tři špičkoví bluesoví bardi

Redakce Luxus.cz
22. Září 2017
Čtenost článku je: 12441 [?]
I v letošním roce se fanoušci dobré bluesové hudby mohou těšit na Blue Fest. Tento svátek bluesové hudby se začíná stávat pražskou tradicí. Agentuře Liver Music se daří tento festival pořádat již počtvrté. Letos se Blue Fest uskuteční 22. října v pražském Lucerna Music Baru.

Tradičně se představí tři špičkoví bluesoví bardi mezinárodní hudební scény. Prvním potvrzeným umělcem je dvojnásobný držitel nominace na cenu Grammy z roku 1999 a 2009 Kenny Neal, který je jedním z nejvýraznějších zastánců Boton Rouge Swamp Blues.

Kenny Neal se narodil 14. října 1957 v New Oreleas. Ve 13 letech začal hrát v otcově kapele a od 17 hrál na basu v kapele Buddyho Guyie. S některými svými sourozenci zformoval Neal Brothers Blues Band v Torontu. V roce 1987 nahrál své debutové LP pro Boba Greenleeho, které následně vydalo vydavatelství Kingshake Records jako Bio on the Bayou. Rok na to vydalo ten samý debut vydavatelství Alligator Records pod názvem Big News from Baton Rouge. Pro Alligator Records nahrál další čtyři studiová alba. V roce 1998 se do bluesové divize jazzového vydavatelství Tealrc Records.

V posledních několika letech se Kenny Neal vrací zpět k Baton Rouge a tráví více času s rodinou, psaním nových písní, ježděním na koni a prací na své sbírce značkových aut. Nicméně i tak si uvědomuje, že jeho život je na cestách. Proto ho nyní můžete potkat se svou „bratrskou“ kapelou (Dornell Neal – basa, Fred Neal – klávesy) opět na turné. Kapelu doplňuje dlouhodobý člen kapely bubeník Bryan Morris a nový člen kapely Alphonso “AG” Guillory na dechy. V této sestavě se představí i 22. října v Lucerna Music Baru na čtvrtém ročníku Blue Festu. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro a Goout.

Liver Music