OBJEVTE KRÁSU LISABONU S MARTINHAL CHIADO

Redakce
08. Leden 2018
Nyní, na začátku roku, je ideální čas k návštěvě Lisabonu, který patří mezi vůbec nejslunnější města Evropy. Hlavní město Portugalska je dosud neobjevený turistický skvost, s nímž nás spojuje přímá letecká linka, a to několikrát denně. Tato půlmilionová metropole posazená na sedmi kopcích v ústí řeky Tejo nabízí kombinaci památek, moderní architektury, výborné gastronomie a přímořské atmosféry. Pokud se sem vydáte, naleznete zde i nejdelší most Evropy a největší oceanárium.

Skutečným gurmet rájem pod jednou střechou je Time Out Market, který je (nejen pro milovníky gastronomie) otevřen do pozdních večerních hodin. Při Vašem poznávání města je vhodné začít v jeho samém středu – na náměstí Praça de Dom Pedro IV, kterému nikdo neřekne jinak než Rossio. Náměstí je obklopeno typickými kavárnami, kde si můžete dopřát pravou portugalskou kávu s našlehaným mlékem galão a k tomu tradiční zákusek pastel de Nata.

Ideální k ubytování je perfektně umístěný hotel Martinhal Chiado. Hotel patří do sítě rodinných portugalských hotelů s lokacemi jak u golfových hřišť, tak i u moře. Značka Martinhal v sobě snoubí luxus, design a pohostinnost s důrazem na rodinu a její individuální potřeby. O tom, jak je hotel Martinhal Chiado kvalitní, svědčí i jeho dlouhodobá první pozice na TripAdvisoru.

Když majitelé hotel rekonstruovali, mysleli jak na dospělé, tak na děti. Martinhal Chiado byl otevřen v roce 2016 jako vůbec první městský Elegant Family Hotel přímo v centru staré části Lisabonu. Hotel se svými 37 apartmá, dětským klubem s bohatými službami a rodinnou kavárnou nabízí rodinám i párům perfektní zázemí pro objevování krás Lisabonu.

A abyste měli na dovolené chvíli i na svého partnera, v dětském Pyjama klubu se zavírá až v půl dvanácté v noci. Můžete zde tak své ratolesti bez obav nechat profesionálním chůvám a vyrazit na večeři či drink.