Péče o pleť podle věku je důležitější, než si myslíme

Redakce Luxus.cz
27. Srpen 2018
Čtenost článku je: [?]

Česká firma Kosmetika Capri přináší svým zákaznicím jedinečné receptury. Inspiraci čerpá ve francouzských trendech, využívá pokročilé technologie výroby a přísně dbá na složení každého jednoho produktu. Ve svém portfoliu má hned tři značky: La Chèvre, Le Chaton a nyní nově nejvyšší řadu Le Chaton Exclusive.

Ředitelka firmy Ing. Jitka Poláková říká, že péče o pleť podle věku je důležitější, než si myslíme.

 

Na co se zaměřit ve 20, 30, 40, 50 letech? Jaké jsou největší hříchy v péči o pleť dle věku?

Ve 20 platí pravidlo „tří“ – je nutné pleť hlavně čistit (od mazu kvůli hormonálním bouřím, aby se předcházelo zánětům kůže, akné), hydratovat (ráno i večer, aby pleť byla v rovnováze) a chránit krémy s biologickým ochranným faktorem nebo 15-20 SPF.

Největším hříchem je mačkání si pupínků, neustálé sahání na pleť během dne, nevyčištěný mobil neustále na uchu, neodličování se, spánek s make-upem, testování levných produktů, časté změny kosmetických produktů různých značek, příliš make-upů, pudrů, bronzerů, sommerů, kvůli kterým pleť nedýchá apod.

Ve 30 už je potřeba se zaměřit na vznikající drobné vrásky, a tím pádem přizvat na pomoc český zázrak. Čeští vědci pro celý kosmetický svět vynalezli kyselinu hyaluronovou, kterou právě pleť stárnutím ztrácí, a když ji opět pleti dodáme, proces stárnutí zpomalíme. Navíc pod očima začínají vznikat první tukové, toxické nebo vodnaté kruhy a otoky, které je potřeba preventivně opečovávat očními séry a tlakovými mikromasážemi.

Největším hříchem po 30 je stres, ponocování, nezdravé návyky (kouření, příliš sladkého, málo ovoce a zeleniny v jídelníčku, alkohol) – všechny nevyváženosti, včetně nedostatku sportu, se již začínají na pleti a mimice projevovat. V tomto období žena rodí, kojí a dává potomkům maximum času. Proto je pro ženu nejvyšší čas začít dodávat své pleti kvalitní výživu zvenčí .

Ve 40 pleť ztrácí zejména elasticitu, vodu a je potřeba dodávat výživu do hlubších vrstev pokožky. Tvoří se jemné i hlubší vrásky, pleť je náchylná ke zčervenání, rozšířeným žilkám, silné dehydrataci. Největším hříchem po 40 je používání špatné kosmetiky – kvalitou, i pro daný věk a typ pleti, nechození na profesionální kosmetickou péči.

V 50 pleť je ovlivněna životní fází – menopauzou. Pleť je jiná než dosud. Mohou se tvořit pigmentové skvrny, přemíra vrásek, výrazně suchá pleť připomínající jemný papír, anebo naopak pleť může být pevná, vyživená, přemaštěná. Největším hříchem po 50 je chovat se jako ve 30, neudělat si na sebe čas, nevědět, jakou mám pleť, nemít informace o kosmetice, kterou na sebe dávám, neradovat se ze života a přestat se zajímat o péči o sebe.

Jak často používat peeling? Liší se to podle věku?

To je dle typu a stavu pleti, někdo citlivý s jemnou náchylnou pletí by ho neměl používat vůbec, někdo jiný zase s mastnou, odolnou, pevnou pletí klidně 2x týdně…záleží na stavu pokožky. Pokud si nejsem jistá, je nejlepší poradit se s kosmetičkou.

Jak často používat pleťovou masku?

 Čisticí a hydratační 1-2x týdně u mladé dvacetileté pleti, výživnou, zpevňující a hydratační od 30 let už každý týden 1x, po 50 klidně i 2x týdně (hydratační + výživnou, zpevňující).

Od kdy používat sérum?

Od 30 let ideálně na noc, po 40 séra omezující vznik mimických vrásek (likebotox) i na den pod krém.

 

Kosmetika Capri

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Kosmetika Capri

Soutěže společnosti