PHANTOM SEDMÉ GENERACE SE LOUČÍ VE VELKÉM STYLU

Andrea Mevaldová
26. Únor 2016
Čtenost článku je: 17861 [?]
Výkonný ředitel Rolls Royce motor cars, Torsten Mueller - Oetvoes, oznámil, že současný Phantom vstoupí v roce 2016 do posledního stádia svého slavného života. Také oznámil, že modely Phantom Coupe a Drophead Coupe už v budoucnu nebudou obnoveny. Ukončení výroby proběhne v průběhu listopadu letošního roku a bude zakončeno speciální kolekcí Phantom Zenith v počtu pouhých 50 kusů.

Současná sedmá generace Phantoma započala svou výrobu v Goodwoodu před 13 lety a stala se "benchmarkem" symbolem, na kterém byla vybudována renesance Rolls Royce motor cars.

Automobilka Rolls Royce přestavila kritéria pro luxusní auta v roce 2003, když uvedla na trh Phantoma VII, vozidlo, které se stalo synonymem pro vrchol luxusu posledních 13 let. Po těchto letech Rolls Royce vytvořil mnoho úchvatných Phantomů, které omráčily svět svou krásou a nově vymezily pojem čistě luxusního vozu.

Dokonce, i když se připravuje na odchod ze světové scény, Phantom VII bude pokračovat v nastavení laťky luxusních aut s omezeným počtem sběratelských kusů, jehož každý kus bude poslední své řady.

Jak už název slibuje, bude Zenith vrcholem nejvýše dosažitelné úrovně. Bude mít ty nejlepší vlastnosti z vlastností Phantom Coupé a Drophead Coupe a ještě něco navíc. Očekává se, že poptávka po tomto unikátním vozu bude opravdu obrovská. Automobily budou nabídnuty klientům v nezapomenutelných barevných kombinacích z historie Rolls-Royce se speciální úpravou.

Nyní každý Phantom, který opouští domov Rolls - Royců v Goodwoodu, je něčím výjimečný. ‘Waterspeed’, ‘Aviator’, ‘Metropolitan’, ‘Maharajah’ a Serenity jsou jen některá ze jmen věhlasných zakázkových Phantomů, které se dostaly do soukromých sbírek po celém světě a přenesou se časem jako jedny z nejvíce zamilovaných Rolls-Royců vůbec.

Rolls-Royce Motor Cars Prague