Přepychové SUV Rolls-Royce Cullinan se pomalu odhaluje světu

Redakce Luxus.cz
01. Leden 2017
Čtenost článku je: 15379 [?]
Automobilka Rolls-Royce se již brzy zařadí mezi ty značky, které mají ve svém portfoliu SUV. V prosinci loňského roku ukázala světu zamaskovaný prototyp. Auto nemá stále název, ten pracovní je Cullinan, a to stylově podle největšího diamantu světa.

Vůz se bude testovat jak na běžných silnicích, tak v drsné přírodě. V nejbližších dnech totiž vyrazí za polární kruh. V průběhu letošního roku bude testováno také na Středním východě. Již v roce 2018 poputuje Cullinan k prvním majitelům.

Automobilka z Goodwoodu, kterou vlastní německé BMW je věrna svému charakteristickému rysu – výrazné masce. Prý se nebude jednat o SUV, jak si jej představují ostatní výrobci, Rolls-Royce hledá tradici ve svých modelech ze 30. let. I ty totiž měly vyšší stavbu karoserie.

Ač se toho o chystané novince příliš neví, předpokládá se, že její cena bude necelých 10 milionů korun. Samozřejmě že nadstandardní výbava plná designových kousků vyjde až na dvojnásobek.

Auto bude pravděpodobně hnáno dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem 6,6 litru. Dle průzkumů automobilky od motoru klienti Rolls-Royce vyžadují, aby byl kultivovaný, tichý a silný. Detailnější informace pro ně nejsou důležité. K prvním zákazníkům se vůz dostane v roce 2018.

Rolls-Royce Motor Cars Prague