ROLLS-ROYCE UŽ TAKÉ V PRAZE

Rolls-Royce Motor Cars  showroom Praha
Zuzana Majorská
02. Květen 2016
Čtenost článku je: 17036 [?]
Asi by nebylo správné začínat tento článek čímkoliv jiným než tím, co kdysi řekl jeden z jejich zakladatelů Sir Henry Royce: “Strive for perfection in everything you do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it.” "Usilujte o dokonalost ve všem, co děláte. Vemte to, co existuje, a udělejte to ještě lepším. Když to neexistuje, vytvořte to.“
Rolls-Royce Motor Cars Praha

Rolls-Royce Motor Cars Praha

Společnost Rolls-Royce Motor Cars Prague nedávno slavnostně otevřela první showroom, který se stal domovem této luxusní značky v Čechách. Pro své dealerské partnerství si společnost vybrala skupinu CarTec Group. Do Prahy přijel otevřít nový showroom také p. Fintan Knight, obchodní a marketingový ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars a člen jejího představenstva. K otevření řekl: „ Toto místo se dnes stává srdcem luxusu v České republice. Rodina Kadlecových má díky svým bohatým zkušenostem s tímto specifickým segmentem trhu všechny předpoklady pro to, aby značku Rolls-Royce v ČR skvěle zastupovala. Díky slibnému ekonomickému vývoji v regionu střední a východní Evropy nepochybujeme o tom, že se bude jednat o prospěšné a dlouhodobé partnerství.“
Fintan Knight

Fintan Knight

Pan Knight také řekl, že možná se zdá, že příchod RR do Prahy trval déle než by se očekávalo, ale výběr partnera pro dealerství je dlouhodobý proces: „Nikdy neděláme kompromisy u lidí, s kterými partnerství uzavíráme. Je to rodinná záležitost.“
Karel Kadlec a Fintan Knight

Karel Kadlec a Fintan Knight

Pan Karel Kadlec, vlastník společnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague a CarTec, k tomu dodal: „Rolls-Royce ztělesňuje individualitu a luxus tak jak žádná jiná značka. Vozy s hrdým symbolem Spirit of Ecstasy jsou synonymem absolutního úspěchu. Otevření autorizovaného dealerství je začátkem nové éry pro zákazníky Rolls-Royce v České republice a my jsme si jistí, že Spirit of Ecstasy, tato dáma s rozevřenými křídly, míří v naší rodné zemi k zářivé budoucnosti.“ Pan Karel Kadlec také poděkoval celému týmu své společnosti a hlavně svoji paní manželce Evě Kadlecové - Dědochové, která má nemalou zásluhu na úspěšném získání tohoto dealerství.
Eva a Karel Kadlecovi

Eva a Karel Kadlecovi

Historický okamžik byl podtržen českou premiérou nového modelu Rolls-Royce Dawn. Dawn je inspirován elegantním a nadčasovým modelem Rolls-Royce Silver Dawn, který společnost vyráběla ve 40. 50. letech 20.století. Cílem návrhářského týmu bylo vytvořit vysoce moderní a super luxusní čtyřmístní kabriolet, který by byl evolučním krokem v designové koncepci značky Rolls-Royce.
Rolls-Royce Praha

Rolls-Royce Praha

Díky přítomnosti Jessicy Dyer, specialistky na kožené detaily interiérů vozů Rolls-Royce, si účastníci slavnostního otevření také mohli udělat představu o unikátních dovednostech řemeslníků pracujících v továrně v Goodwoodu. Její práce byla názornou ukázkou toho, jak funguje služba Bespoke, tedy možnost další individualizace vozů Rolls-Royce nad rámec standardní nabídky, a jakým způsobem Rolls-Royce zapojuje do výroby svých vozů ruční práci, aby překonal očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.
Jessica Dyer

Jessica Dyer

V roce 2015 byl v rámci programu Bespoke vyroben téměř každý Phantom prodaný v Evropě, a také více než tři čtvrtiny modelů Ghost a Wraith.

A co to Bespoke v podání Rolls-Royce vlastně je? Použití nejjemnějšího hedvábí, ručně barveného v Číně, pak ručně zpracováno v jedné z nejstarších továren v Anglii, inspirováno Japonskými zahradami zdobí interiér Serenity Phantom.

Inspirace plachtěním

Inspirace závodními koni

Inspirace módou

Inspirace hudbou Pan Knight také odhalil další novinku na letošní rok, v Ženevě představený nový BLACK BADGE. Tento model odráží naši novou generaci zákazníků. Mladí, úspěšný a nekonvenční. Black Badge je pro ty co se nebojí porušovat pravidla, riskovat, a pro které noc je jenom začátek. Koho jiného si představit v tomto modelu než Patrika „Rytmuse“ ? Tak uvidíme.

Ve světě Rolls-Royce se teda máme na co těšit. Podle statistik Sdružení automobilového průmyslu je v Česku registrováno asi devět desítek vozů Rolls-Royce, jejichž průměrné stáří je kolem 11let. Typický zákazník Rolls-Royce má podle údajů výrobce jmění přes jeden milion dolarů. Drtivá většina si objednává vůz na zakázku. Loni se v Česku prodalo třináct vozů britské značky, což představuje meziroční nárůst o 117%. Letos majitel českého zastoupení čeká dvojciferný prodej. „Jednociferné číslo by byl neúspěch. Ale záležet bude také na tom, kolik aut připadne na ČR z výrobního závodu, protože jeho kapacita je omezená,“ říká pan Kadlec. Držíme palce!

Rolls-Royce Motor Cars Prague