ŠÉFKUCHAŘ MICHEL DEL BURGO V KAMPA PARKU PRAHA

Michal Hutta
14. Únor 2013

Mimořádná historická premiéra čeká na pražské gurmány. Od 19. do 23. února 2013 bude ve vyhlášené restauraci Kampa Park hostovat fenomenální francouzský šéfkuchař Michel del Burgo, jehož tým v restauraci L’Atelier de Joël Robuchon v Hong Kongu získal v loňském roce tři michelinské hvězdy - tedy absolutně nejvyšší gastronomické ocenění.

Poprvé tak můžeme v Praze vyzkoušet a ochutnat práci špičkového tříhvězdového kuchaře. Michel del Burgo se ve vrcholné gastronomii pohybuje již třicet let a své bohaté zkušenosti získával po celém světě - od Bangkoku a Singapuru po Rio de Janiero. Můžeme se těšit nejen na mimořádnou kreativitu del Burgova kulinářského umění, ale také na špičkovou kvalitu surovin, které jsou podmínkou jeho úspěchu. A jaké menu bude Michel del Burgo v Kampa Parku servírovat? Jako předkrm hosté ochutnají ústřici "Gillardeau" s krémem z foie gras a uzenými kachními prsíčky. Po ní se budou servírovat ravioli z královského kraba a bílé ředkve ochucené majonézou z limetových lístků s pomerančovým prachem.

Pokud si hosté vyberou plné sedmichodové menu, mohou se dále těšit na uzeného úhoře s teplými mandlovými brambůrkami, kaviárem a křenovým krémem či na foie gras podávané s rebarborovo-ibiškovým confitem, s křupavými jablky a jedlými květy. Po nich bude následovat humr s karamelizovaným květákem, servírovaný s tamarindovou omáčkou a jako vrchol celého večera přijde na stůl jelení hřbet s confitem z červené řepy se zázvorem a třešňovo-teriyaki redukcí a la "Sangria". A celou mistrovskou přehlídku završí některý z dezertů, například ravioli z mučenky se šumivým pomerančovým želé a sorbetem z asijského ovoce.

Michelinské tříhvězdové menu bude možné ochutnat v Kampa Parku až do začátku března 2013. Od 19. do 23. února bude výše uvedené speciality osobně připravovat Michel del Burgo, další týden převezme taktovku nad kuchyní hlavní šéfkuchař Kampa Group Marek Raditsch. Nejúspěšnější pokrmy budou navíc zařazeny do stálé nabídky restaurace Kampa Park.