V Šárce se bude šlapat domácímu násilí na paty

02. Srpen 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14170

Všichni, kdo mají rádi procházky přírodou a chtějí přispět na dobrou věc, se mohou v sobotu 24. září vydat údolím Divoké Šárky na 3. ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. „Šlapeme násilí na paty“ je sportovně-společenská akce na podporu obětí domácího násilí.

„Naším cílem je zviditelnit problematiku domácího násilí a získat finance na přímou pomoc jeho obětem," říká za pořadatele - neziskové centrum ACORUS - Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky. K akci dále dodává: „Výtěžek ze startovného použijeme v plné výši na odborné služby pro osoby ohrožené domácím násilím. Tyto služby zdarma poskytujeme v našem azylovém domě s utajenou adresou a v ambulantní poradně.“

Záštitu nad pochodem i v letošním roce převzal starosta Prahy 6 Mgr. Ondřej Kolář. Akci tradičně slavnostně v 11:00 hodin v kempu Džbán zahájí její patron - herec David Matásek. Speciálním hostem bude cvičitelka aerobiku a moderátorka Hana Kynychová. Děti získají diplomy za splnění zábavných úkolů na stanovištích rozmístěných na 6 kilometrové okružní rodinné trase. Zdatnější chodci se mohou z kempu Džbán vydat na "turistickou" okružní trasu o délce 11 kilometrů, která je novinkou letošního ročníku. Na odpoledne je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu.

Registrovat se můžete již nyní na webových stránkách centra ACORUS www.acorus.cz/cz/benefice-a-media/slapeme-nasili-na-paty-2016.html, kde najdete take podrobné informace o jeho činnosti. Centrum má take facebookový profil www.facebook.com/slapemenasilinapaty.

Galerie