Hotel Mandarin Oriental poputuje do rukou čínské CEFC

05. Září 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14954

Pražský hotel Mandarin Oriental na Malé Straně, který je vybudovaný z bývalého dominikánského kláštera, bude patřit jedné z největších privátních čínských společností CEFC. Firma už mimo jiné vlastní pětihvězdičkový Le Palais Art Hotel.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) čínské společnosti CEFS již koupi hotelu Mandarin, která bude zrealizována prostřednictvím firmy Karmelitská Hotel, schválil. Doposud hotel vlastnil singapurský holding Hotel Properties Limited, který jej v roce 2011 převzal i s dluhy ve výši asi jedné miliardy korun. Podle výkonné ředitelky CEFC Group Company Marcely Hrdé chce společnost využít rychlého nárůstu počtu turistů mezi Českou republikou a Čínou. Jejím cílem je tak vytvořit komplexní nabídku služeb pro turisty i podnikatele nejen z Číny, ale také z celé Asie.

Chan Chauto, prezident CEFC

Chan Chauto, prezident CEFC

Čínská společnost má již za sebou několik investicí v oblasti cestovního ruchu. Na jaře koupila za více jak dvě miliardy korun většinový podíl ve společnosti Invia, která se zabývá internetovým prodejem zájezdů. Svoji část navýšila také u leteckého dopravce Travel Service. Kromě společností spjatých s cestováním jí patří také pivovarská skupina Lobkowicz nebo fotbalový klub Slavia Praha. Krom toho investovala v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media a je majitelem metalurgického a strojírenského podniku Žďas ve Žďáru nad Sázavou.

Galerie

Chan Chauto, prezident CEFC