Luxusní hotel Mandarin Oriental je v Praze již 12 let

Redakce
12. Září 2018
Čtenost článku je: 13031 [?]

Je to již 12 let, co byl v Praze otevřen hotel Mandarin Oriental. Tento luxusní, pětihvězdičkový hotel je situován v budově bývalého kláštera ze 14. století. Tento historický prostor dodává hotelu na nezapomenutelném kouzle. V Mandarin Orientalu se elegantně snoubí původní architektonické prvky se současným designem, a pobyt v něm se tak stává skutečným zážitkem.

Mandarin Oriental, Prague láká návštěvníky také na svoji skvělou polohu, protože leží v samém historickém centru našeho hlavního města. Je tak výborným výchozím bodem pro ty, kteří chtějí poznávat pražské památky. Díky lákavému spojení historického rázu a současného designu vyzařuje z jeho 99 pokojů a apartmá ta pravá elegance.

Tím nejlepším, kde se mohou hosté ubytovat, je se svými 150 metry čtverečními Prezidentské apartmá. Nachází se v soukromé věži v barokním křídle. V přízemí má ložnici a koupelnu, v horním patře je obývací pokoj, v němž najdete pohovku a jídelní stůl pro 10 hostů. Okouzlující výhled na město nabízí terasa.

Pro odpočinek duše i těla zde mají luxusní spa, jež se nachází v bývalé kapli. Také v něm se skvěle spojuje moderna s jedinečnými historickými prvky, jako jsou například osvětlené základy bývalého kostela ze 14. století, které lze vidět pod prosklenou podlahou vstupní haly. V tomto uklidňujícím prostoru  se o hosty starají kvalitní terapeuti. Každý host je přivítán šálkem bylinkového čaje, po němž následuje masáž chodidel a vlastní procedura. 

O vynikající kuchyni a delikátní koktejly se stará hotelová restaurace Spices. V kuchyni vládne šéfkuchař Stephen Senewiratne, jehož asijské pokrmy jsou zkrátka nezapomenutelné.Vlastně jako celý Mandarin Oriental, Prague...

Galerie