NEKONFORMNÍ NÁVRHÁŘ KARL LAGERFELD

LUXUS
04. Září 2016
Karl Lagerfeld neboli ikona módního světa. Patří mezi nejvýznamnější módní návrháře všech dob. Narodil se v Hamburku v roce 1933 a když mu bylo 22 let získal práci u Pierra Balmaina za vítězství v soutěži o nejlepší návrh kabátu.

Proslavil se jako nezávislý tvůrce, který se pohyboval ve světě módního průmyslu a spolupracoval se značkami jako Channel, Fendi nebo Chloé. Na počátku 80. let vytvořil svou vlastní značku Lagerfeld, která produkovala parfémy a kolekce.

Od roku 1982 je hlavním návrhářem značky Chanel. Je autorem několika legendárních kousků, jako jsou například sprchové šaty nebo vyjížďkové šaty a výstřední klobouky. Pro Madonu navrhl modely na její celosvětové turné a Kylie Minogue vymyslel originální a jedinečné kousky.

„Nemám rád standardizovanou krásu – bez zvláštností žádná krása není.“ Tvrdí umělec, který jednou uspořádal módní přehlídku, jejíž modelky byly prostitutky.

Když v roce 2004 vytvořil limitovanou kolekci pro H&M, po dvou dnech byla totálně vyprodaná.

Karl Lagerfeld je známý také jako fotograf. Nafotil akty jihoafrického modela Davida Millera a vydal ji pod názvem Visionnaire. Karl miluje knihy a v Paříži má své vlastní knihkupectví s knihami o módě a umění.