Fest1val 2024: jedinečná kulturní událost

10. Duben 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12869
Konání akce
30. 04. 2024 00:00
Místo konání
Dolní Vítkovice, Ostrava
Cena vstupenek
1 200 Kč
Dress Code
Není

Fest1val přichází s jedinečnou kulturní událostí s mezinárodním přesahem, která se bude konat ve dnech od 30. 4. do 5. 5. 2024 v Dolních Vítkovicích. Tato akce, podporovaná ministerstvem kultury, ministerstvem průmyslu a obchodu a Moravskoslezským krajem, spojí tři oborové sekce: IFFO (International Film Festival Ostrava) – filmový festival představující předpremiéry a premiéry české a slovenské kinematografie –, UNOS – multidisciplinární prezentaci v oblasti textilu, skla, keramiky, grafiky, objektů, fotografie – a PULSE – dlouhodobý projekt zaměřený na propojení kreativního regionu střední Evropy v oblasti architektury, urbanismu, interiérového designu a produktového designu. Pořadatelem akce je agentura Leemon. Více informací na www.fest1val.eu.

Multižánrový ostravský fest1val, který se rozprostře v oblasti Dolních Vítkovic, slibuje návštěvníkům týden plný kulturních zážitků. Významné osobnosti české a zahraniční tvorby představí svá díla v Gongu, Brickhousu, Futureu, Jedničce, Výdušné jámě, ve Velkém světě techniky a na zámku Vítkovice. Vstupenky jsou již nyní k dispozici na Ticketstream. Hlavními partnery této události jsou společnosti Adifex, Cylinders Holding a CarTec Group. Hlavním mediálním partnerem je skupina Prima a videoplatforma Prima+.

Mezinárodní filmový festival IFFO (International Film festival Ostrava) nabídne divákům díla od ikon české i zahraniční tvorby. Lidé se mohou těšit na zahajovací galavečer a červený koberec, filmové premiéry a předpremiéry, celkem 25 kinoprojekcí, na pořad 7 pádů Honzy Dědka, na delegace tvůrců filmů a herců, debatní diskuse a pop-upy. „V rámci festivalu byla vypsána studentská soutěž krátkometrážního filmu, které se zúčastnilo 41 studentů vysokých uměleckých škol z České republiky, Polska, Slovenska, Rakouska a Maďarska. Odborná porota ve složení Arkaitz Basterra (baskický režisér a producent), David Laňka (režisér a filmový kritik) a Marek Jeníček (Managing Director CinemArt a.s.) a Kamila Janovičová (česká herečka působící v Národním divadle Moravskoslezském) vybere deset nejlepších autorů, jejichž filmy se budou promítat během studentských dní. Vítěz bude vyhlášen na galavečeru IFFO 1. 5. 2024 a získá 1000 eur na podporu další tvorby,“ vysvětluje ředitelka IFFO Monika Hillová. Program filmových projekcí: Jedna noc, Noční klid, Smršť, Přišla v noci, Django, Chinaski: Každej ví kulový.

Více informaci se dozvíte zde

Přejeme vám ten nejlepší zážitek