OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ

Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit
Redakce Luxus.cz
28. Listopad 2016
V Břevnovském klášteře proběhlo v říjnu slavnostní vyhlášení 3. ročníku Ocenění Bílá Vrána, které uděluje obecně prospěšná společnost yourchance. Udělování této ceny je součástí partnerského projektu společnosti yourchance a Nadace DRFG Začni správně. Projekt se systematicky věnuje pomoci mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů a pěstounské péče do běžného života.
Otakar Klepárník a Gabriela Křivánková

Otakar Klepárník a Gabriela Křivánková

Ocenění v kategorii „Mladý člověk“, které je udíleno mladým lidem, kteří po odchodu z dětského domova nebo pěstounské péče překonali překážky spojené s integrací, získala paní Petra Vosecká-Kočandrle.

Mezi zaměstnavateli, kteří jsou ochotni a schopni věnovat svou energii, čas a znalosti práci s lidmi z ústavní výchovy, byla oceněna společnost MEDESA s.r.o., česká společnost obchodu a služeb sídlící v Poličce se zaměřením na technické vybavení laboratoří. Společnost zastupoval pan Otakar Klepárník, spoluvlastník firmy.

Ocenění „Poklad v srdci“, neboli ocenění pro ředitele či vychovatele z dětských domovů si odnesla paní Jindřiška Boháčková, vychovatelka z dětského domova Krnsko. V domově pracuje 18 let a své povolání vnímá jako poslání a možnost předávat životní zkušenosti těm, kteří se ne vždy svým vlastním přičiněním ocitli v mimo vlastní rodinu.

Vyhlášeno bylo i jedno speciální ocenění, a to za výjimečný celoživotní přínos a snahu měnit a modernizovat institucionální péči. Paní Jarmila Dolejšková, jejíž péčí prošel za více než třicetiletou praxi velký počet svěřenců, se vždy snažila, aby o ně bylo postaráno i po odchodu z dětského domova. Po odchodu do důchodu v 90. letech založila Klub přátel dětí DD, který pečuje o vzdělávání, zájmové aktivity a rozvoj dětí a mládeže z dětských domovů.

Celý program moderovaly a skleněná designová pírka z tvůrčí dílny společnosti Lastvit předávaly zakladatelky yourchance o.p.s. Ing. Gabriela Křivánková a Jana Merunková. Partnery ocenění byly Nadace DRFG, Nadační fond Avast, Nadační fond Lasvit, Mercedes-Benz Praha, Marie Veronika Winklerová, ManpowerGroup s.r.o., cukrárna Hájek a Boušová, spol. s r.o., Atollon CS s.r.o., Federace dětských domovů ČR, eshop MotivačníKnihy.cz a Břevnovský klášter. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Luxus.cz, Neziskovky.cz a časopis Zámeček. Foto: archiv Mirek Lepeška

Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit
Otakar Klepárník a Gabriela Křivánková