o.p.s. yourchance vytvořila pro Český rozhlas seriál „9 mýtů o financích“

Redakce Luxus.cz
27. Červenec 2017
Seriál „9 mýtů o financích“ reaguje na nejrozšířenější mylné postoje obecně zakořeněné v povědomí veřejnosti. Cílem je upozornit posluchače na to, že se jedná o rozšířené fráze, které se však nezakládají na faktech a mohou člověka podvědomě vést do slepých uliček a k menším či větším omylům při jeho rozhodování o penězích. Jednoduchou formou tak seriál může posluchači nabídnout alternativní cestu, postoje i způsob přemýšlení.

Jako podporu rozhlasového vysílání byla pro zpracování celkem devíti témat zvolena kombinace osvědčených na sebe navazujících formátů. Každý zájemce tak může zvolit pro sebe nejlépe uchopitelnou doplňkovou formu i pořadí, jak se tématu chce věnovat. Navíc jednotlivé formáty jsou vhodné pro následné šíření a sdílení různými způsoby na sociálních sítích. Kromě rozhlasového pořadu budou v rámci seriálu komiksy na Instagramu a Facebooku a také články od vybraných odborníků. Klíčové body tématu budou zpracovány v krátkých videích, k vybraným dílům bude rozhovor s jedním nebo více odborníky jakožto reportáž.

Seriál se bude zabývat tématy z oblasti finančního vzdělávání, rodinných financí, zadlužení, spoření a investic nebo podnikavosti a trhu práce. Bude vysílán po dobu 9 týdnů, a to každý čtvrtek ve 14 hodin. Již má za sebou první tři díly, jejich záznam si můžete poslechnout na http://www.rozhlas.cz/dvojka/radiozpravy/_themeline/3107.