„Par excellence“ – slova dokonale vystihující ples Univerzity Karlovy

Redakce
23. Leden 2018
V pátek, 12. ledna, patřil pražský palác Žofín studentům, učitelům a vůbec všem příznivcům naší nejstarší univerzity – Univerzity Karlovy. Jednalo se o skutečně jedinečnou společenskou událost, na které bylo radost být.

Moderování plesu se zhostil hlasatel vysokých kvalit – Alexander Hemala. První slovo patřilo rektoru Univerzity Karlovy, Tomáši Zimovi, který dle svých slov ples univerzity považuje za vrchol plesové sezony a krásnou součást letošního 670. výročí založení univerzity a "osmičkového roku". Hosty plesu uvítal také předseda Akademického senátu UK Tomáš Nigrin. Prorektorka pro koncepci a kvalitu vzdělávací činnosti, Radka Wildová, říká: „Jsem strašně ráda, že pan rektor Zima tu tradici oživil a že tomu věnuje obrovskou pozornost!“

K tanci a poslechu hrál Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK a nutno říci, že pořadatelé nemohli zvolit lépe. Jako první se na tanečním parketu objevili profesionálové z Taneční školy Jakuba Vavrušky, který Univerzitu Karlovu také absolvoval. Za doprovodu orchestru tanečníci předvedli velmi zdařilé vystoupení s připravenou choreografií i s improvizacemi na proslulou skladbu Johanna Strausse ml. Na krásném modrém Dunaji.

K program plesu za plesový výbor více řekla Aneta Doušová: "Jsem skutečně velmi ráda, že symfonický orchestr FOK přijal naši nabídku na plesu zahrát a podařilo se nám překovat veškerá uskalí spjatá s takto velkým tělesem. Hudebníci vyšli vstříc všem našim přáním včetně zařazení úvodní polky Ze studentského života od Bedřicha Smetany. Orchestr u hostů plesu vzbudil nebývalý ohlas, pevně tedy věříme, že naše partnerství nezůstane pouze u letošního ročníku."

Vedle Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK na plesu vystoupil také Ondřej Ruml s Big Side Big Bandem pod vedením Lenky Vašátkové nebo David Koller či kapela Mydy Rabycad, jejíž někteří členové jsou studenti Univerzity Karlovy. Ostatní sály pak patřily zejména studentským kapelám. Na své si na plesu přišli příznivci nejrůznějších žánrů, popem počínaje a cimbálovkou konče. Působivé bylo zejména vystoupení kapely Vesna se čtyřmi hudebnicemi představujícími slovanské bohyně jara, léta, podzimu a zimy. Dobře se bavili i studenti plesu, kteří jej vnímají jako skvělou příležitost k hovoru o něčem jiném, než je studium.

Návštěvníci plesu nebyli ochuzeni ani o gurmánský zážitek v podobě bohatého rautu, neméně bohatá byla i tombola. Hold musíme vzdát pořadatelům akce, protože zorganizovat ples takového rozsahu není lehké. Oni však tento úkol skvěle zvládli a hosté si užili tento překrásný večer bez sebemenších komplikací. Už nyní se těšíme na příští ročník!